Zelná placka z pánve se sýrem a sezamovými semínky

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zelná placka z pánve se sýrem a sezamovými semínky - postup přípravy

I když se tato placka připravuje v pánvi, řadí se ve své podstatě mezi pečené pokrmy. Tuku je zde použito jen naprosté minimum, a proto můžete tento recept směle zařadit do svého zdravého a dietního stravování.
1. KROK

Polovinu hlávky zelí zbavte tuhého košťálu a zbytek nakrájejte ostrým nožem na tenké nudličky. Vložte je do mísy, posypejte je solí a rukama promněte a promačkejte, dokud zelí nezesklovatí a nezkřehne.

2. KROK

K zelí přidejte dvě vejce, mletý černý pepř a sušený česnek a důkladně promíchejte, aby se všechno zelí obalilo vajíčkem. Přisypejte kukuřičnou mouku a znovu promíchejte, čímž získáte soudržné těsto.

3. KROK

Připravte si pánev se silným dnem, kterou vymažte olivovým olejem a vložte do ní zelnou směs, kterou vytvarujte do rovnoměrné placky. Její povrch posypejte sezamovými semínky, přiklopte ji pokličkou a položte na sporák.

4. KROK

Na mírném ohni pečte placku tak dlouho, dokud na povrchu neztuhne. S pomocí talíře ji otočte na druhou stranu, tu vrchní zasypejte strouhaným sýrem a nechte ještě chvíli na sporáku zapéct, aby placka zezlátla i zespodu.

5. KROK

Hotovou zelnou placku nechte mírně zchladnout, kráječem na pizzu ji rozkrájejte na trojúhelníčkové porce a podávejte se zakysanou smetanou či s jinou oblíbenou studenou omáčkou.

6. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 344 hlasů
Nahlásit chybu
82 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt