Buřtguláš podle šéfkuchaře - postup přípravy
I když buřtguláš, tedy levnější varianta klasického guláše, neaspiruje právě na místo v pětihvězdičkových restauracích, přesto si zaslouží určitou pozornost k detailu. Youtube kanál Recepty bez brepty zveřejnil verzi tohoto receptu podle michelinského kuchaře Romana Pauluse, který prostě nemá chybu.
Ingredience
Cibuli nasekejte nadrobno. Špekáčky oloupejte ze střívka, podélně je rozpulte a nakrájejte je na půlkolečka. Brambory oloupejte a nakrájejte je na menší kostky. Čtyři stroužky česneku oloupejte a nasekejte je nadrobno.
V pánvi rozehřejte tři lžíce sádla a nechte na něm zesklovatět cibulku. Poté přidejte špekáčky a restujte je spolu s cibulí, dokud nezačnou zlátnout. Přidejte česnek a pokračujte v restování dalších 5 minut.
Špekáčky v pánvi zalijte pasírovanými rajčaty a za stálého míchání je nechte 2 minuty smažit. Vše zaprašte sladkou a případně i pálivou papriku a lžičkou drceného kmínu. Pokračujte v míchání a ještě chvilku vše společně restujte. Dejte jen pozor, abyste papriku nepřipálili, jinak zhořkne.
Obsah pánve zalijte litrem drůbežího vývaru, přihoďte brambory, promíchejte a pod pokličkou nechte 10 minut vařit. Mezitím rozmíchejte dvě lžíce hladké mouky v troše vody a výslednou záklechtku vlijte do guláše. Přidejte čerstvě mletý černý pepř a lžičku majoránky. Promíchejte a podle chuti guláš případně dosolte.
Pokračujte ve vaření dalších 10 minut, aby se zavařila moučná záklechtka. Poté buřtguláš odstavte ze sporáku. Podávejte ho posypaný jemně nasekanou pažitkou a ideálně s čerstvým pečivem.
Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.