Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

4 recepty na letní jahodový pohár

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 1 minuta

4 recepty na letní jahodový pohár - postup přípravy

Připravte si letní jahodový pohár čtyřikrát jinak. Rcepty jsou jednoduché, nevyžadují použití trouby a výsledné dezerty jsou velmi osvěžující a vhodné i na oslavy.

Ingredience pro:
3 porce
+ -

Jahodový pohár se sušenkami

Smetanový letní jahodový pohár

Pohár s jahodovým pyré

Oreo jahodový pohár

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Jahodový pohár se sušenkami

Sušenky vložte do robota a rozmixujte je na jemný prášek, do kterého vlijte rozpuštěné máslo. Jahody zbavte zelených částí, omyjte je, 5 z nich odložte bokem a zbytek rozmixujte ponorným mixérem. 5 jahod nakrájejte na plátky a vyložte jimi dno tří pohárů, ve kterých budete dezert servírovat. 

Na jahody položte lžíci sušenkové směsi, kterou utlačte směrem ke dnu a připravte si jahodový krém. V míse vyšlehejte smetanu se 3 lžícemi cukru a ½ lžičky vanilkového aromatu. Jakmile vznikne hustý krém, vmíchejte do něj rozmixované jahody. Směsí naplňte cukrářský sáček, pomocí kterého směsí vyplňte poháry. 

Nakonec vyšlehejte v menší misce šlehačku s cukrem a vanilkovým aroma. Směsí naplňte cukrářský sáček s ozdobnou hlavicí a poháry ozdobte. Jahodový pohár servírujte ozdobený kousky jahod.

2. KROK

Smetanový letní jahodový pohár

200 g jahod omyjte, odstraňte z nich zelené části a nakrájejte je na malé kousky. 100 g jahod rozmixujte společně s 1 lžičkou cukru ponorným mixérem. V jiné misce vyšlehejte smetanu se lžící cukru a lžičkou vanilkového aromatu. Sněhové pusinky do vyšlehané smetany rozdrobte a přidejte také nakrájené jahody. 1 sněhovou pusinku si nechte bokem na závěrečné zdobení.

Ingredience důkladně promíchejte a přidejte k nim rozmixované jahody. Opatrně vše promíchejte a směsí naplňte poháry, ve kterých budete dezert servírovat. Smetanové letní jahodové poháry ozdobte poslední rozdrobenou pusinkou a čerstvou jahodou. 

3. KROK

Pohár s jahodovým pyré

Sušenky vložte do robota a rozmixujte je na jemný prášek, do kterého vmíchejte rozpuštěné máslo. Jahody omyjte, zbavte je zelených částí a rozmixujte je ponorným mixérem. Do mísy přidejte dvě lžíce cukru a mixujte dohladka. V jiné míse vyšlehejte smetanu se lžící cukru a vanilkovým aromatem. Jakmile vznikne hustý krém, naplňte jím cukrářský sáček, který odložte bokem. 

Dno pohárů, ve kterých budete dezert servírovat, vyplňte rozmixovanými sušenkami, které ke dnu jemně utlačte. Na sušenky nalijte rozmixované jahody, které pokryjte krémem. Poháry podávejte ozdobené čerstvými jahodami.

4. KROK

Oreo jahodový pohár

Oreo sušenky rozmixujte v robotu na hladký prášek, do kterého vmíchejte rozpuštěné máslo. Jahody omyjte, zbavte je zelených částí a rozmixujte ponorným mixérem. V jiné míse vyšlehejte smetanový sýr se lžící cukru a vanilkovým aromatem. Jakmile směs zhoustne, vlijte do ní smetanu ke šlehání. Poté, co vznikne hustý krém, vmíchejte do něj rozmixované jahody a směsí naplňte cukrářský sáček, který odložte bokem. 

Dno pohárů, ve kterých budete dezert servírovat, pokryjte rozmixovanými Oreo sušenkami (trochu si jich nechte na závěrečné zdobení) a jemně je ke dnu zatlačte. Sušenkový základ polijte jahodovým krémem, který posypte trochou rozmixovaných sušenek a ozdobte kouskem čerstvé jahody.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Easy & Yummy

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů