Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

6 variací na domácí jednohubky

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

6 variací na domácí jednohubky - postup přípravy

Jednohubky se hodí na každou párty nebo pro návštěvu, protože jsou vynikající a velmi jednoduše se konzumují. Možností, co na ně dát, je nepřeberné množství.

Ingredience pro:
1 porce

Jednohubky se salámem a okurkou

Jednohubky s mozzarellou

Jednohubky s tuňákem

Jednohubky s šunkou a mrkví

Jednohubky s křepelčím vejcem

Jednohubky s uzeným lososem

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Jednohubky se salámem a okurkou

Z toustového chleba vykrájejte kolečka o průměru 4 centimetry. Jednu jejich stranu lehce potřete olivovým olejem a dejte je péct do trouby rozehřáté na 180 °C na 10 minut. Každé kolečko pak namažte smetanovým sýrem.

Přeložte salám a dejte ho na kolečko. Kolečko okurky rozkrojte na čtvrtiny a každou jednohubku ozdobte jednou čtvrtinou.

2. KROK

Jednohubky s mozzarellou

Z toustového chleba vykrájejte kolečka o průměru 4 centimetry. Jednu jejich stranu lehce potřete olivovým olejem a dejte je péct do trouby rozehřáté na 180 °C na 10 minut. Každé kolečko pak namažte hořčicí.

Ukrojte kousek mozzarelly a dejte ho na jednohubku. Z kolečka okurky vykrojte kytičku nebo jiný tvar a dejte ji na sýr. Navrch pak položte polovinu cherry rajčete a zafixujte párátkem.

3. KROK

Jednohubky s tuňákem

Z toustového chleba vykrájejte kolečka o průměru 4 centimetry. Jednu jejich stranu lehce potřete olivovým olejem a dejte je péct do trouby rozehřáté na 180 °C na 10 minut. Každé kolečko pak namažte majonézou.

Na jednohubku dejte trochu tuňáka a posypejte ho nasekanou petrželkou. Za pomoci cukrářského sáčku udělejte na vrchu kupičku majonézy a s její pomocí přilepte malou nakládanou papričku.

4. KROK

Jednohubky s šunkou a mrkví

Z toustového chleba vykrájejte kolečka o průměru 4 centimetry. .Jednu jejich stranu lehce potřete olivovým olejem a dejte je péct do trouby rozehřáté na 180 °C na 10 minut. Smetanový sýr smíchejte s trochou nasekané cibulky a namažte směs na kolečko.

Z šunky vykrojte kolečko o průměru 4 centimetry a dejte ho na jednohubku. Z mrkve škrabkou na brambory udělejte dlouhý pruh. Do něho zabalte olivu a párátkem zafixujte na jednohubce.

5. KROK

Jednohubky s křepelčím vejcem

Z toustového chleba vykrájejte kolečka o průměru 4 centimetry. Jednu jejich stranu lehce potřete olivovým olejem a dejte je péct do trouby rozehřáté na 180 °C na 10 minut. Kolečko namažte hořčicí.

Smetanový sýr smíchejte s trochou nasekané pažitky a namažte ho na kolečko s hořčicí. Rozkrojte vařené křepelčí vejce napůl a párátkem zafixujte na jednohubce.

6. KROK

Jednohubky s uzeným lososem

Z plátu listového těsta vykrájejte čtverečky o rozměrech 4×4 centimetry. Vezměte si čtvercové formičky o rozměrech 4×4 centimetry a dejte do každého jejího rohu jeden vykrojený čtvereček tak, aby utvořily pomyslný kornoutek (viz video). Potřete je rozšlehaným vejcem a dejte péct do trouby rozehřáté na 180 °C na 15 minut. Prstem v případě potřeby zvětšete prohlubeň a naplňte ji smetanový sýrem, může být s bylinkami.

Uzeného lososa rozkrojte na dlouhé a tenké proužky. Každý proužek ryby srolujte a posaďte na smetanový sýr.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů