Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečené brambory se šťavnatými kuřecími prsíčky

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Zapečené brambory se šťavnatými kuřecími prsíčky - postup přípravy

Nemáte času nazbyt a potřebujete připravit pro svou hladovou rodinu rychlý oběd nebo večeři? Vsaďte tedy na zapečené brambory se šťavnatými kuřecími prsy. Proces vaření zvládne i úplný začátečník.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si pečlivě oloupejte brambory a omyjte je vodou. V dalším kroku je pokrájejte na půl kroužky a navrstvěte do pekáčku vymazaného malým množství olivového oleje. Následně si oloupejte cibuli a nakrájejte ji na půl měsíčky.
Ty pak poházejte na brambory v plechu. Vše osolte a případně opepřete dle potřeby a chuti. Nyní si seřízněte kuřecí prsa tak, abyste získali z jednoho kusu dva pláty. Maso poklaďte na zeleninu a také osolte, opepřete i okořeňte oreganem z obou stran.

Příprava zapékací omáčky a zapékání pokrmu

Nakonec ještě v menší misce rozmíchejte majonézu spolu se smetanou na vaření a omáčkou přelijte v pekáčku navrstvenou zeleninu s masem. Lžící dobře rozprostřete a dejte pokrm zapékat do ideálně předehřáté trouby na cca 40 minut při teplotě 180 °C.

Servírování zapečených brambor s kuřecími prsy

Upečená kuřecí prsa s bramborami, cibulí a smetanovou omáčkou ihned podávejte. Hodit se k jídlu bude jakákoliv ochucovací studená omáčka (např. kečup, tatarka, majonéza, hořčice, barbecue).

K porci je možné servírovat i zeleninový salát z okurek a rajčat či nakládanou zeleninu typu kyselé okurky, cibulky, červená řepa, čalamáda a podobně. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů