Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

3 kreativní nápady na krásné a chutné silvestrovské chlebíčky

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut

3 kreativní nápady na krásné a chutné silvestrovské chlebíčky - postup přípravy

Ať už plánujete vánoční či silvestrovskou, anebo jinou oslavu, nebo vás překvapí návštěva, hodí se mít v záloze pár kreativních nápadů na pohledné a chutné pohoštění. Vyzkoušejte tyto tři nápady na chlebíčky, kterými zaručeně všechny okouzlíte.

Ingredience pro:
1 porce

Jarní trojhránky se šunkou a sýrem

Bagetové chlebíčky se šunkou

Rychlé salámové chlebíčky

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Jarní trojhránky se šunkou a sýrem

1. Plátky toustového chleba diagonálně rozpulte na trojúhelníky a natřete je trochou pomazánkového másla.

2. Kulatý plátek šunky nakrojte do poloviny a stočte ho do spirálovitého kornoutku, který položte doprostřed základny toustového trojúhelníka.

3. Z plátku sýra vykrojte rovněž kruh o podobné velikosti, jako je šunka, a rovněž ho stočte do tvaru růžičky, kterou položte k přilehlé straně trojúhelníka tak, aby se konce kornoutků sbíhaly v jednom rohu.

4. Mezi sýrový a šunkový kornoutek položte polovinu cherry rajčátka a modrého a bílého hroznového vína. Poté ke špici růžiček vytlačte trochu taveného či smetanového sýra s pomocí zdobicího sáčku s ozdobnou špičkou a ozdobte jej dvěma lístky petrželky a klínkem cherry rajčátka.

2. KROK

Bagetové chlebíčky se šunkou

1. Černé olivy rozkrojte na poloviny, cherry rajčátka na čtvrtky a žlutou papriku rozkrájejte na úzké trojúhelníčky. Bagetu nakrájejte na šikmé plátky o tloušťce asi 1 cm a každý z nich natřete trochou pomazánkového másla.

2. Na polovinu bagetových chlebíčků položte kousek listu kadeřavého salátu a přes něj položte napůl přeložený plátek šunky, který na opačném konci, než je list salátu, zajistěte trochou smetanového sýra vytlačeného ze zdobicího sáčku, který podrží šunku tak, aby se nerozevírala.

3. Chlebíček ozdobte kouskem žluté papriky, čtvrtkou cherry rajčátka, půlkou černé olivy a snítkou kopru.

3. KROK

Rychlé salámové chlebíčky

1. Salátovou okurku nakrájejte na tenké plátky, z nichž odkrojte okraje se slupkou, aby vznikly hranolky s kulatou hranou. Červenou papriku nakrájejte na proužky a tenkou klobásu nakrájejte na kolečka.

2. Bagetu nakrájejte na šikmé, asi 1 cm silné plátky, které natřete pomazánkovým máslem. Dva plátky vysočiny či jiného suchého salámu přeložte asi do tří čtvrtin a položte je na plátek bagety, aby se částečně překrývaly.

3. Na spodní straně, kde se přeložené salámy stýkají, je zajistěte trochou vytlačeného sýra ze zdobicího sáčku a ozdobte výsečemi okurky, kolečkem klobásky, kouskem červené papriky a snítkou petrželky

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů