Banánové lívanečky

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
25 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Banánové lívanečky - postup přípravy

Pokud máte rádi palačinky a lívance, pak se vám bude líbit náš dnešní recept na jedny poněkud netradiční. Jsou totiž z banánů a tvarohu. Jsou tak neuvěřitelně voňavé a lahodné, že budete litovat, že jste rovnou nezadělali na druhou dávku (čímž vám zároveň chceme nenápadně poradit!). Uvidíte, že vaše děti nebudou chtít ke snídani už nikdy nic jiného.

Banány oloupejte a nakrájejte je na kousky.
Ty pak vložte na pánev či do hrnce s trochou vody, zakryjte je pokličkou a na středním ohni je chvíli duste, dokud nezměknou. Když jsou banány dostatečně měkké, vidličkou je rozdrťte na kaši.

K banánové kaši pak vyklepněte jedno vajíčko, přidejte k ní také tvaroh, skořici, trochu cukru (ten můžete vynechat, pokud máte banány dostatečně zralé a sladké) a špetku soli a nakonec vše zaprašte moukou a důkladně rozmíchejte, abyste získali hladké a jednolité těsto.

To by mělo být dostatečně soudržné na to, abyste z něho mohli odebírat kousky a na lehce pomoučněné ploše je vyválejte na kuličky, které pak rozplácněte na tenké placky.

Na kamnech si rozehřejte pánev s trochou rostlinného oleje a když je dostatečně horká, rozložte na ni několik banánových placiček. Oheň zmírněte na střední úroveň a placky opékejte z obou stran několik minut, dokud krásně nezezlátnou.

Pak placičky vyndejte z pánve, nechte osušit na papírových utěrkách, abyste odsáli přebytečný olej a můžete s radostí podávat doplněné o med, ovocnou zavařeninu, zakysanou smetanu či tvaroh.

Velmi dobře chutná pomazánka vyrobená z rozpuštěného medu a trošky másla, které smícháte dohromady do homogenní konzistence. Je to tradiční pomazánka na lívance z dalekého slunného Maroka, která dodá lahodnou příchuť i těm našim banánovým dobrůtkám.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 366 hlasů
Nahlásit chybu
145 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt