Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Bramborová hnízda s vejci, šunkou a jarní cibulkou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Bramborová hnízda s vejci, šunkou a jarní cibulkou - postup přípravy

Chcete pro své blízké připravit rychlý, chutný a netradiční pokrm k večeři anebo k svačině? Potom vsaďte na bramborová hnízda s vejci, šunkou a jarní cibulkou. Postup je velmi jednoduchý a zvládne ho i začátečník.

Ingredience pro:
2 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si pečlivě oloupejte brambory, omyjte je a nastrouhejte pomocí škrabky anebo speciálního struhadla (měli byste získat tenčí a delší nudličky). Strouhané brambory ponořte do studené vody, abyste se zbavili přebytečného škrobu.
Pak je sceďte a umístěte do velké mísy. Zde je promíchejte spolu s nahrubo strouhanou vařenou šunkou, se solí, mletým pepřem, s najemno nasekanou jarní cibulkou, s hladkou moukou a nakonec i s vaječnými bílky. Žloutky si ponechejte doprostřed bramborových hnízd.

Smažení bramborových hnízd s vejci, šunkou a jarní cibulkou a jejich servírování

Nyní si rozpalte v pánvi trochu olivového oleje a na něj pokládejte pomocí lžíce menší porce bramborového těsta. To rozprostřete tak, abyste získali kulatý tvar a volný prostor uvnitř. Placky smažte dozlatova z obou stran.

Až je obrátíte, vložte do „hnízd“ vaječné žloutky a nechte usmažit. Hotová bramborová hnízda podávejte například s čerstvým zeleninovým salátem anebo s oblíbenými studenými omáčkami a dipy. Přejeme vám dobrou chuť.

Různé variace bramborových hnízd s vejci

Do bramborového těsta můžete kromě výše uvedených surovin přidat třeba i jemně nasekanou petrželku, pažitku, lisovaný česnekový stroužek či koriandr. Místo libové šunky se pak bude hodit slanina, uzené maso a klobáska.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů