Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Bramborové placky plněné kuřecím masem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Bramborové placky plněné kuřecím masem - postup přípravy

Bramboráky známe. Známe i bramboráky s kuřecí směsí. My vám dnes ukážeme jednu variantu tohoto oblíbeného českého pokrmu, která se hodí jako vždy připravená vydatná svačina na cesty a navíc je velice chutná. Bramborové placky ale v tomto případě nebudou klasicky kořeněné s majoránkou a náplň nebude pikantní až pálivá, ale spíše lehčí a zdravější, se sýrem a zelenými bylinkami. Věřte nám, že chutná naprosto skvěle!

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Oloupejte cibuli a nasekejte ji na jemné kostičky. Sýr nastrouhejte na jemném struhadle. Pod vodou umyjte čerstvé bylinky, osušte je a nasekejte najemno. Kuřecí maso rovněž umyjte pod tekoucí vodou a osušte papírovými utěrkami a rozkrájejte ho na jemné nudličky.
Na kamnech zahřejte pánev s trochou oleje a osmažte cibuli dozlatova. Pak k cibulce přidejte kuřecí maso a smažte ho tak dlouho, dokud se neodpaří voda, kterou maso pustí, a maso po všech stranách nezezlátne. Nezapomeňte ho podle chuti osolit a posypat mletým černým pepřem. Pak maso odstavte z kamen a na chvilku odložte stranou.

Nyní oloupejte brambory, nastrouhejte je na hrubém struhadle a osolte. Nechte je chvíli stát, aby pustily vodu. Tu slijte a nejlépe brambory vymačkejte v čisté bavlněné utěrce. Tak zajistíte, že bude bramborové těsto pevné a soudržné. Přebytečná voda by ho zbytečně ředila a nedrželo by pohromadě.

Vymačkané brambory vložte do mísy, přidejte k nim dvě vajíčka a dvě polévkové lžíce mouky a vše důkladně promíchejte.

Na kamnech rozehřejte pánev se silnějším dnem s trochou rostlinného oleje. Když je horká, rozprostřete po jejím dně tenčí vrstvu bramborového těsta a roztáhněte ji po celé ploše pánve.

Když zespodu zezlátne, otočte ji na druhou stranu. Nyní jednu polovinu bramborové placky posypejte trochou smaženého masa, posypejte sýrem a nakonec sekanými bylinkami.

Obracečkou opatrně přehněte bramborovou placku přes náplň, ještě trochu z obou stran opečte, aby se sýr rozpustil a opatrně sejměte z pánve.

Dobrou chuť.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů