Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Čokoládové sušenky s kokosovou náplní

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Čokoládové sušenky s kokosovou náplní - postup přípravy

Kokos a čokoláda k Vánocům neodmyslitelně patří. Lze je zkombinovat do vynikajících sušenek, které se velmi dobře hodí do kolekce vánočního cukroví.

Ingredience pro:
1 porce

Na sušenky

Na náplň

Na polevu

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Všechny ingredience na těsto dejte do mísy robota a promixujte. Pokud robota nemáte, jde těsto vymíchat klasicky v míse a nakonec propracovat rukama, dokud nebude hutné a hladké. Pak ho zabalte do fólie a dejte alespoň na 20 minut do lednice.

2. KROK

Dejte bílek do šlehací mísy a šlehejte asi minutu, dokud nevznikne sníh. Pak do něho přidejte cukr a citronovou šťávu a minutu šlehejte. Nakonec do směsi přimíchejte strouhaný kokos.

3. KROK

Z těsta uválejte mezi dvěma pečicími papíry placku o tloušťce 3 milimetry. Z ní vykrájejte kolečka o průměru 5 až 6 centimetrů. Udělejte z kokosové náplně kuličku, dejte ji doprostřed vykrojeného těsta, zabalte a udělejte kuličku. Dejte je na plech vyložený pečicím papírem a vložte do trouby předehřáté na 180 °C po dobu 20 minut.

4. KROK

Počkejte, až sušenky vychladnou. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu s trochou oleje. Dejte ji do sáčku s malým otvorem a sušenky ozdobte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů