Čokoládové sušenky s kokosovou náplní

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Čokoládové sušenky s kokosovou náplní - postup přípravy

Kokos a čokoláda k Vánocům neodmyslitelně patří. Lze je zkombinovat do vynikajících sušenek, které se velmi dobře hodí do kolekce vánočního cukroví.
1. KROK

Všechny ingredience na těsto dejte do mísy robota a promixujte. Pokud robota nemáte, jde těsto vymíchat klasicky v míse a nakonec propracovat rukama, dokud nebude hutné a hladké. Pak ho zabalte do fólie a dejte alespoň na 20 minut do lednice.

2. KROK

Dejte bílek do šlehací mísy a šlehejte asi minutu, dokud nevznikne sníh. Pak do něho přidejte cukr a citronovou šťávu a minutu šlehejte. Nakonec do směsi přimíchejte strouhaný kokos.

3. KROK

Z těsta uválejte mezi dvěma pečicími papíry placku o tloušťce 3 milimetry. Z ní vykrájejte kolečka o průměru 5 až 6 centimetrů. Udělejte z kokosové náplně kuličku, dejte ji doprostřed vykrojeného těsta, zabalte a udělejte kuličku. Dejte je na plech vyložený pečicím papírem a vložte do trouby předehřáté na 180 °C po dobu 20 minut.

4. KROK

Počkejte, až sušenky vychladnou. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu s trochou oleje. Dejte ji do sáčku s malým otvorem a sušenky ozdobte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 348 hlasů
Nahlásit chybu
85 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt