Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Citronová šťáva se zázvorem a skořicí

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Citronová šťáva se zázvorem a skořicí - postup přípravy

Tato citronová šťáva se zázvorem a skořicí se stane vašim spojencem při cestě za vysněnou postavou. Účinně pomáhá likvidovat tukové zásoby, a to především v oblasti břicha.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Do misky nalijte vodu, přidejte jednu lžíci jedlé sody a vhoďte do ní citron. S pomocí hadříku jej poté jemně omyjte ze všech stran. Poté z něj vymačkejte citronovou šťávu. Odložte ji stranou, budete ji potřebovat až na úplném konci receptu. Nyní nalijte do hrnce litr vody a přidejte do ní jednu tyčinku skořice (případně ji nahraďte mletou skořicí).

2. KROK

Dále do hrnce přidejte černý pepř, opět zde platí, že pokud nemáte kuličky, tak je snadno nahradíte mletou verzí pepře. Zázvor oloupejte a nastrouhejte nadrobno, poté jej přidejte do hrnce.

3. KROK

Následně nakrájejte zbytek citronu (který jste použili na vymačkání šťávy) na kostičky a přidejte ho do hrnce také, vše důkladně promíchejte. Hrnec zakryjte pokličkou a dejte na sporák. Po dosažení bodu varu nechejte směs vařit ještě 5 minut za občasného míchání. Poté hrnec sejměte ze sporáku a nechejte odstát na 15 minut.

4. KROK

Přeceďte ho do libovolné nádoby a přidejte do něj citronovou šťávu. Výsledný nápoj promíchejte a dejte do lednice, toto množství vám vystačí na 4 dny. Každé ráno si vždy nalijte sklenici nápoje a vypijte ji před snídaní. Pokud chcete, můžete si ji osladit medem. Ozdobit můžete citronovou kůrou a mátou.

5. KROK

Konzumace citronu při dietě je více než výhodná. Pomáhá totiž spalovat přebytečný tuk v okolí břicha a pasu. Černý pepř obsahuje piperin, který zabraňuje hromadění tukových buněk v těle a pomůže vám nastartovat metabolismus.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů