Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Citronový koláč se smetanovým krémem a broskvemi

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Citronový koláč se smetanovým krémem a broskvemi - postup přípravy

Zajímavým nápadem na dobrotu ke kávě je dezert, který v sobě kombinuje svěží citronový korpus a jemný smetanový krém se sladkými kousky broskví. Je navíc tak jednoduchý, že ho zvládne i ten, kdo jinak běžně nepeče.

Ingredience pro:
1 porce

Na korpus

Na krém

Na navlhčení korpusu

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Rozklepněte vejce a oddělte bílky a žloutky. Žloutky smíchejte s 50 gramy cukru a vyšlehejte do pěny. Bílky smíchejte se 100 gramy cukru a šťávou z půlky citronu a šlehejte několik minut, dokud nezískáte tuhý sníh. Poté do něj opatrně vmíchejte žloutkovou pěnu. Postupně přisypejte prosátou mouku a opatrně míchejte, aby těsto zůstalo nadýchané. Nalijte ho do formy o rozměrech 27×18 centimetrů vyložené pečicím papírem. Vložte ji do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte korpus 25 minut.

2. KROK

Smetanový sýr, například Philidelphia, smíchejte s moučkovým cukrem a vyšlehejte hladký krém. Kompotované broskve rozkrájejte na malé kousky a vmíchejte je do krému. V misce si smíchejte smetanu a kondenzované mléko.

3. KROK

Vychladlý korpus podélně rozkrojte. Spodní část navlhčete směsí smetany a kondenzovaného mléka. Pak na ni rozetřete krém s broskvemi, přikryjte ho horní částí korpusu a tu poprašte moučkovým cukrem.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Přidejte se do naší Facebookové skupiny

Recepty našich babiček
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů