Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Dietní salát z pekingského zelí s jogurtovým dresinkem

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 7 minut

Dietní salát z pekingského zelí s jogurtovým dresinkem - postup přípravy

Toužíte-li zhubnout až 2 kilogramy za týden, připravte si dietní salát, který je chutný a pomáhá spalovat břišní tuk. Můžete ho jíst samotný, ale také přidávat jako dietní přílohu k masu.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Základ

Zálivka

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Čínské zelí rozdělte na jednotlivé listy, které položte na sebe a nakrájejte je na tenké proužky. Vsypte je do mísy a na kolečka nakrájejte salátovou okurku, kterou vložte do jiné mísy.

2. KROK

Okurky osolte, promněte a nechte sůl 10 minut působit. Zatím omyjte a nakrájejte na malé kousky červenou papriku, z které jste předem odstranili semeník. 

3. KROK

V pánvi rozehřejte olej a papriku smažte 3 minuty. Oloupejte a na proužky nakrájejte cibuli, kterou po třech minutách vmíchejte k paprice a smažte další 4 minuty. Následně směs v pánvi pocukrujte, zamíchejte a přidejte do mísy s nakrájeným čínským zelím. 

4. KROK

Okurky vymačkejte, abyste se zbavili šťávy, kterou díky soli pustily a vložte je do mísy s připravenou zeleninou. Omyjte a nadrobno nakrájejte jarní cibulku, kterou rovněž přidejte k ingrediencím v míse. 

5. KROK

V jiné misce smíchejte jogurt se sušenými rajčaty, italskými bylinkami, hořčičnými semínky, jablečným octem a prolisovaným česnekem. Zálivku poté smíchejte se zeleninou. 

6. KROK

Poznámka: Dietní salát můžete podávat samostatně nebo jako přílohu k masu. Skvěle chutná také vychlazený. V takovém případě ho dejte aspoň na 30 minut do lednice.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Pollyina kuchyně

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů