Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zeleninový salát s avokádem a feta sýrem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Zeleninový salát s avokádem a feta sýrem - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci na netradiční zeleninový sálat, vyzkoušejte tento s avokádem a feta sýrem. Podávat ho můžete jako hlavní chod nebo jako přílohu k masům.

Ingredience pro:
2 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Salát nakrájejte na větší kusy a přendejte ho mísy. Cherry rajčata překrojte napůl a přidejte je k salátu. Okurku nejdříve oloupejte, rozkrojte ji na čtvrtiny a vykrojte z ní dužinu se semínky.

2. KROK

Okurku nakrájejte na menší kousky a přidejte ji k salátu. Papriku překrojte, zbavte ji semeníků a nakrájejte ji na větší kousky.

3. KROK

Cibuli oloupejte a nakrájejte ji na drobné kostičky. Avokádo překrojte napůl, vyjměte z něj pecku, překrojte ho čtvrtiny a stáhněte z něj slupku. Poté ho nakrájejte na tenké plátky.

4. KROK

Feta sýr nakrájejte na kostky a přidejte ho k salátu. Poté na něj nasypte černé olivy. Do uzavíratelné nádoby nalijte citrónovou šťávu a olivový olej.

5. KROK

Zálivku dochuťte solí, pepřem a sušeným oreganem. Nádobu uzavřete a protřepejte ji. Poté ji nalijte na salát a velmi pečlivě ho promíchejte.

6. KROK

Salát můžete ihned servírovat, avšak lépe bude chutnat, když ho necháte alespoň 1 hodinu odležet v lednici. Podávat ho můžete samotný nebo jako přílohu k masu.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Vařte s Charlesem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů