Domácí bezinková limonáda, která dokonale osvěží v horkých dnech

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí bezinková limonáda, která dokonale osvěží v horkých dnech - postup přípravy

Léto je již v plném proudu a hlásí se prvními teplými dny. Občas je však skutečné parno a není nic lepšího než polehávat u vody s dobrým osvěžujícím drinkem v ruce. Vyzkoušejte si proto připravit skvělou domácí limonádu s bezinkovým květem, která osvěží a zároveň je velmi chutná a zdravá. Jedná se navíc o jednoduchou přípravu, která vám nezabere víc než pár minut času.

Nejdůležitějším krokem je správný výběr květů. Ty byste měli sbírat co nejdále od cesty a všech výparů z automobilů. Také je dobré brát čerstvě rozkvetlé kousky které nejsou napadené hmyzem. Ty poté mírně umyjte vlažnou vodou, odstřihněte stonky a uložte do nádoby, ve které limonádu chcete mít. Nejlepší je však vysoký džbán, ze kterého půjde limonáda dobře rozlévat.
V dalším kroku si na kolečka nakrájejte citron, který také přidejte do nádoby. Vždy je však dobré vybírat spíše z bio ovoce, které je bez postřiků a zbytečných chemikálií.  Citron však můžete nahradit také čerstvými bio limetkami. Nakonec nalijte vodu a přidejte cukr. Celý obsah nádoby pořádně promíchejte a uložte do chladu.

Nakonec přidejte kousky ledu a můžete rozlévat! Uvidíte sami, jak vás tato chutná limonáda osvěží a zachutná vám. Nejlépe však s brčkem a u bazénu nebo na pikniku v přírodě.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Náš tip: Lepší, než použití klasického cukru je zvolit cukr třtinový nebo co nejpřirozenější náhradu tohoto sladidla například v podobě výtažku z rostliny čekanky. Také do nápoje přidejte pár lístků máty, která jej ještě obohatí a dodá mu ten pravý šmrnc.

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 175 hlasů
Nahlásit chybu
137 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt