Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Citronový nápoj s oregánem na imunitu

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut

Citronový nápoj s oregánem na imunitu - postup přípravy

V dnešní době není zase až tak těžké mít oslabenou imunitu. Mnoho lidí je neustále ve stresu kvůli práci, škole či dětem. Kvůli tempu dnešní doby je neustále nutné spěchat, což se samozřejmě dříve či později odrazí na zdraví. Zkuste proto pít pravidelně tento nápoj, který vám pomůže zlepšit imunitu .

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Nejprve dejte do sklenice jednu lžíci oregana. Zalijte jej horkou vodou, důkladně směs promíchejte, zakryjte a nechejte odležet na 30 minut. Poté tekutinu přeceďte a smíchejte ji se šťávou z jednoho citronu.

2. KROK

Nápoj rozdělte na dvě poloviny a vypijte jednu denně před spaním. Pokud chcete, můžete jej dochutit půl lžičkou medu. Pro rychlejší a efektivnější účinky pijte nápoj každý den po dobu jednoho týdne, poté si dejte pauzu.

3. KROK

Oregano vám pomůže svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Je velmi přínosné při léčbě onemocnění dýchacích cest, ale jeho účinky zde nekončí. Pomáhá i s menstruačními bolestmi či při problémech s močovým ústrojím. Zároveň je i dobrým lékem na únavu, stres či bolesti svalů.

4. KROK

Citron naopak vašemu tělu dodá antioxidanty a důležitý vitamín C. To opět pomůže ke zlepšení imunity a vitamín C zároveň přispívá i ke tvorbě kolagenu. Díky citronu se vám navíc bude lépe hubnout a vaše pokožka zůstane svěží.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů