Šalvějový čaj proti infekcím

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Šalvějový čaj proti infekcím - postup přípravy

Ať už bakteriální, virové či plísňové infekce, se všemi si hravě poradí tento přírodní elixír ze šalvěje, který dříve býval pečlivě střeženým tajemstvím léčitelů a čarodějnic. Dnes jeho benefitů můžete využívat i vy, a to i bez návštěvy strašidelné čarodějné chýše v močálech.
1. KROK

Větší špetku sušených šalvějových listů vhoďte do džbánu a přelijte ji vroucí vodou. Džbánek zakryjte víčkem nebo třeba talířkem a nechte ho 15 minut stát. Nakonec nálev přes sítko slijte do hrníčku.

2. KROK

Šalvějový nálev pijte teplý 2 až 3krát denně 30 minut před jídlem. Vyhnout by se mu měly těhotné a kojící ženy a také osoby trpící epilepsií.

3. KROK

Šalvěj se používá už od antických dob zejména pro boj s vytrvalými infekcemi nejrůznějšího původu. Je možné ji použít k léčbě bakteriálních, virových i plísňových infekcí krku, močových cest, střev nebo třeba ledvin. Poradí si s hnisavými záněty mandlí, chrapotem i se suchým i mokrým kašlem.

Vedle infekcí poskytuje nálev z šalvějových listů úlevu také při onemocnění míchy, a dokonce při Parkinsonově či Alzheimerově nemoci. Příznivě působí i při revmatismu, čistí játra a krev a reguluje hladinu krevního cukru.

4. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 245 hlasů
Nahlásit chybu
127 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt