Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Šalvějový čaj proti infekcím

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Šalvějový čaj proti infekcím - postup přípravy

Ať už bakteriální, virové či plísňové infekce, se všemi si hravě poradí tento přírodní elixír ze šalvěje, který dříve býval pečlivě střeženým tajemstvím léčitelů a čarodějnic. Dnes jeho benefitů můžete využívat i vy, a to i bez návštěvy strašidelné čarodějné chýše v močálech.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Větší špetku sušených šalvějových listů vhoďte do džbánu a přelijte ji vroucí vodou. Džbánek zakryjte víčkem nebo třeba talířkem a nechte ho 15 minut stát. Nakonec nálev přes sítko slijte do hrníčku.

2. KROK

Šalvějový nálev pijte teplý 2 až 3krát denně 30 minut před jídlem. Vyhnout by se mu měly těhotné a kojící ženy a také osoby trpící epilepsií.

3. KROK

Šalvěj se používá už od antických dob zejména pro boj s vytrvalými infekcemi nejrůznějšího původu. Je možné ji použít k léčbě bakteriálních, virových i plísňových infekcí krku, močových cest, střev nebo třeba ledvin. Poradí si s hnisavými záněty mandlí, chrapotem i se suchým i mokrým kašlem.

Vedle infekcí poskytuje nálev z šalvějových listů úlevu také při onemocnění míchy, a dokonce při Parkinsonově či Alzheimerově nemoci. Příznivě působí i při revmatismu, čistí játra a krev a reguluje hladinu krevního cukru.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů