Dvoubarevná hrnková buchta s malinami

i Zdroj fotografie: Andy vaří pro zdraví
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Dvoubarevná hrnková buchta s malinami - postup přípravy

Dvoubarevný koláč s malinami upečete v pár okamžicích bez váhy a s minimem levných surovin. O recept se s námi podělila paní Andy z Andy vaří pro zdraví.
1. KROK

Polohrubou mouku smíchejte s práškem do pečiva a citrónovou kůrou do homogenní směsi. Vejce vyšlehejte s krystalovým a vanilkovým cukrem dohladka, přilijte olej a mléko a pokračujte v míchání, dokud se přísady úplně nespojí.

2. KROK

Do vaječné směsi postupně vmíchejte směs sypkých surovin a vytvořte polotekuté těsto. Část jej odeberte do druhé misky a tam ho smíchejte s trochou kakaa. Pokud chcete, můžete přidat i jemně nasekané oříšky.

3. KROK

Světlé těsto vlijte do vymazaného a vysypaného plechu a rozprostřete ho do rovnoměrné vrstvy. Na světlé těsto nalijte tmavé a druhým koncem vařečky, případně špejlí nebo čínskou hůlkou, vytvořte vzorování.

4. KROK

Připravený koláč posypejte mraženými malinami nebo jiným ovocem a vložte ho do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C péct po dobu kolem 30 minut. Správné propečení zkontrolujte zapíchnutou špejlí.

5. KROK

Po dopečení nechte buchtu vychladnout, posypejte ji moučkovým cukrem, nakrájejte na kostky a podávejte.

6. KROK

Pokud se vám recept líbil, více podobných od jeho autorky najdete na její osobní facebookové stránce Andy vaří pro zdraví

Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 296 hlasů
Nahlásit chybu
97 lidí právě čte
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt