Dvoubarevné tvarohové řezy s čokoládovou polevou

i Zdroj fotografie: Dagmar Kazdová
i Zdroj fotografie: Dagmar Kazdová
ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Dvoubarevné tvarohové řezy s čokoládovou polevou - postup přípravy

Pokud vás honí mlsná nebo jen chcete upéct něco dobrého, čím zpestříte své odpolední posezení nad hrnkem kávy, tvarohové řezy podle receptu od paní Dagmar Kazdové jsou jasnou volbou. Jejich příprava je vcelku jednoduchá a výsledek předčí i mnohé kupované zákusky.
1. KROK

Do mísy dejte vejce, cukr, vanilkový cukr a olej a vše prošlehejte. Poté do mísy přidejte všechny zbývající ingredience na těsto kromě 2 lžic kakaa, 3 lžic mléka a 2 lžiček rozpustné kávy. Důkladně promíchejte. Formu na pečení vyložte pečicím papírem nebo ji vymažte a vysypejte moukou a nalijte na ni polovinu těsta a rozprostřete.

2. KROK

Do druhé poloviny těsta přidejte kakao, instantní kávu a 3 lžíce mléka a promíchejte. Na světlé těsto na plechu lžící naneste rovnoměrně kopečky tmavého těsta. Rozehřejte troubu na 180 °C a pečte těsto asi 15 až 20 minut. Vyzkoušejte špejlí, zda se nelepí.

3. KROK

Z mléka a pudinkového prášku mezitím uvařte pudink. Do horkého pudinku zašlehejte máslo. Poté přidejte oba tvarohy, rum a cukr dle chuti a znovu vyšlehejte. Teplý krém naneste na vychladlé těsto, zarovnejte ho a nechte ztuhnout.

4. KROK

Čokoládu rozlámejte na menší kousky a dejte ji rozpouštět do vodní lázně. Pozor, voda se nesmí vařit. Do rozpuštěné čokolády přidejte zakysanou smetanu a důkladně promíchejte. Polevu rovnoměrně naneste na ztuhlý tvaroh. Vše dejte do lednice dokonale ztuhnout a poté servírujte.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 330 hlasů
Nahlásit chybu
150 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt