Italská Porchetta

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
120 minut
NÁROČNOST
Snadná

Italská Porchetta - postup přípravy

Porchetta je víc než jenom vepřová roláda z bůčku. Je prosycená aromatickými bylinkami, jejichž vůně vás ihned přenese až do prosluněné Itálie. Báječně chutná jak teplá, tak i studená a je skvělá třeba i jako náplň do různých sendvičů či jako součást obložených mís. Její příprava navíc vůbec není nijak obtížná ani náročná. Stačí přidat pár správných bylinek k vepřovému bůčku a máte prakticky hotovo.

Návod na přípravu:

Vepřový bůček omyjte a osušte a nakrájejte ho ostrým nožem tak, abyste získali tenké a dlouhé pláty. Ty pak rozložte na pracovní ploše a jejich povrch pokapejte a potřete olivovým olejem. Posypejte je solí a pepřem a také bylinkami, drceným česnekem a pomerančovou kůrou.
Dobře nakořeněné maso pak srolujte do těsných roládek, které zafixujte nitěmi či jinými fixačními pomůckami na rolády, aby se nerozbalovaly.

Maso vyložte na talíř, zakryjte přilnavou fólií a dejte do lednice chladit a marinovat nejméně 24 hodin, ale i déle. Po uplynutí doby přendejte rolády do olejem vymazané zapékací misky, překryjte dvěma vrstvami alobalu a vložte do trouby vyhřáté na 160 stupňů Celsia péct po dobu zhruba 2,5 až 3 hodin.

Po uplynutí této doby vytáhněte pekáč, sejměte z něho hliníkovou fólii a vraťte zpátky do trouby dopéct, tentokrát na 200 stupňů Celsia po dobu 20 až 30 minut, aby maso získalo krásně opečenou křupavou kůrčičku.

Během závěrečného dopékání je důležité roládky v pekáčku pravidelně otáčet, podlévat a přelévat, aby se vytvořila rovnoměrná krusta po celém jejich povrchu.

Po dopečení vypněte troubu, lehce pootevřete dvířka a nechte porchetty ještě 15 minut odpočívat. Pak je vyndejte ven, odstraňte nitě, rozkrájejte roládky na porce a podávejte třeba s bramborovou kaší nebo zeleninovým salátem.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 411 hlasů
Nahlásit chybu
82 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt