Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jablečné pletence s meruňkovým džemem a mandlemi

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Jablečné pletence s meruňkovým džemem a mandlemi - postup přípravy

Těmito jablečnými pletenci ohromíte každého milovníka sladkých a originálně vypadajících dobrot. Vyzkoušejte rychlý recept, jehož výsledek můžete podávat ke snídani, ale také k odpolední kávě.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Jablka oloupejte a nastrouhejte je nahrubo. Následně je vložte na pánev, posypte cukrem a skořicí a přimíchejte do nich pomazánkové máslo. Pánev rozehřejte a všechny ingredience důkladně zamíchejte.

2. KROK

Jakmile se cukr rozpustí a jablka začnou hnědnout, potrvá to přibližně 5 minut, sundejte pánev z tepla, jablečnou směs přendejte na talíř a nechte ji vychladnout. Zatím si rozbalte listové těsto. 

3. KROK

Poté, co směs vychladne, rozprostřete ji na připravené listové těsto. Směs následně pomažte meruňkovým džemem a posypte nadrobno posekanými mandlemi. 

4. KROK

Těsto rádýlkem rozřežte na 8 stejně velkých kusů a jednotlivé kousky zarolujte. Každou ruličku rozdělte nožem na dvě části a jednotlivé konce zapleťte dohromady. 

5. KROK

Jablečné pletence dejte na plech vyložený pečicím papírem a pomažte jejich povrch vaječným žloutkem. Pletence pečte v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 20 minut a po vychladnutí podávejte posypané moučkovým cukrem. 

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Ricette dolce facili 

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů