Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jednoduchá čokoládová panna cotta

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Jednoduchá čokoládová panna cotta - postup přípravy

Pokud očekáváte návštěvu a přemýšlíte, jaký dezert jí připravit, vyzkoušejte tuto jednoduchou čokoládovou panna cottu. Nakonec ji stačí posypat kakaem, nebo ji můžete ozdobit čerstvým ovocem dle své fantazie.

Ingredience pro:
4 sklenice
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Čokoládu nakrájejte na menší kousky. Poté do misky nasypte želatinu a zalijte ji 50 ml vody. Promíchejte ji a nechte ji nabobtnat.

2. KROK

Do hrnce nalijte smetanu ke šlehání a přilijte do ní mléko. Poté do něj vmíchejte cukr a vanilkový extrakt. Hrnec přendejte nad oheň a začněte směs zahřívat.

3. KROK

Jakmile bude směs horká, přidejte do ní nabobtnanou želatinu a nechte ji rozpustit. Dávejte však pozor, aby směs nezačala vřít.

4. KROK

Hrnec stáhněte z ohně a pomocí naběračky odeberte přibližně 400 ml směsi a dejte ji stranou. Hrnec vraťte zpět nad oheň a vmíchejte do ní kakao. Poté opět do jiné mísy odeberte 400 ml směsi.

5. KROK

Do zbytku směsi nasypte nakrájenou čokoládu a nechte ji zcela rozpustit. Do připravených sklenic nalijte nejdříve kakaovou směs a vložte ji na 30 minut do lednice.

6. KROK

Do vychlazených sklenic poté nalijte čokoládovou směs a poté je dejte do lednice na 30 minut. Nakonec ji zalijte vanilkou směsí a nechte je opět vychladit po dobu 30 minut.

7. KROK

Nakonec panna cottu posypte kakaem a můžete ji servírovat. Před podáváním ji ještě můžete ozdobit čerstvým ovocem.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Ovocná zahrada

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů