Nakládaná rajčata s česnekem, paprikou a kozími rohy

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nakládaná rajčata s česnekem, paprikou a kozími rohy - postup přípravy

Rajčatová sklizeň je v plném proudu a je nejvyšší čas popřemýšlet, jak červené plody zpracovat. Mezi různými kečupy, protlaky a sušenými rajčaty v oleji vynikají recepty na nakládaná rajčata. Je jich velká spousta a my vám jeden z nich právě teď přinášíme.

Bílé papriky umyjte, vyjměte z nich stopky a jadřince a rozkrojte je na čtvrtiny. Česnek rozdělte na stroužky a oloupejte je.
Na dno třílitrové zavařovací sklenice vložte křenové listy a koprovou nať. Na ně vložte pár napůlených stroužků česneku, navršte rajčata a mezery mezi nimi vyložte čtvrtkami bílých paprik a do každé sklenice po jednom kozím rohu. Po bocích zeleniny opět vložte kopr a křenové listy. Tímto způsobem vyskládejte zeleninu, dokud nebude sklenice plná.

Na zeleninu přidejte několik celých větviček petrželové nati a zakončete dalším česnekem. Do sklenice vsypte kuličky nového koření a černého pepře, přidejte bobkové listy.

Stejným způsobem naplňte další sklenice.

V hrnci přiveďte k varu vodu a zalijte obsah sklenic, které zlehka zavíčkujte a nechte asi 15 minut stát.

Vodu ze sklenic slijte do hrnce a znovu postavte na kamna. Přidejte cukr, sůl a ocet a přiveďte k varu. Tímto roztokem pak zalijte zeleninu ve sklenicích a pevně zavíčkujte.

Sklenice otočte vzhůru nohama, zakryjte několika vrstvami ručníků či utěrek a nechte zvolna vychladnout. Pak nakládaná rajčata uložte do temna a chladu (např. do sklepa, spíže či do lednice) a nechte ustát alespoň týden, aby se všechny příchuti proležely.

Takto připravené papriky vydrží i déle než rok a budou vždy připravena k doplnění masitých pokrmů či jako předkrm nebo chuťovka.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 328 hlasů
Nahlásit chybu
100 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt