Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Banánový pohár s karamelem a vanilkou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 12 minut
čas vaření Vaření: 7 minut

Banánový pohár s karamelem a vanilkou - postup přípravy

Banánový pohár s karamelem připravíte tak rychle, že už nebudete chtít dělat jiný dezert. Nejen, že skvěle chutná, vypadá taky zajímavě a děti ho doslova zbožňují.

Ingredience pro:
6 porcí
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

V hrnci smíchejte mléko s cukrem, kondenzovaným mlékem, kukuřičným škrobem, vanilkovým cukrem a směs na mírném ohni zahřívejte 1×2 minuty do zhoustnutí. 

2. KROK

Směs odstavte z tepla a začněte zahřívat cukr v jiném hrnci, dokud se nerozpustí – potrvá to přibližně 2–3 minuty. Poté do karamelu vlijte vodu a směs vařte další 1 minutu.

3. KROK

Poznámka: Po přidání vody se karamel srazí a začne prskat. Dávejte pozor, abyste se neopařili a směs míchejte, dokud se cukr znovu nerozpustí.

4. KROK

Do karamelu přidejte na kolečka nakrájené banány, ingredience důkladně zamíchejte a vařte přibližně 1 minutu. Poté hrnec odstavte z tepla a začněte plnit poháry, ve kterých budete dezert servírovat. 

5. KROK

Do každého poháru vložte lžíci kondenzovaného mléka, zalijte ji lžící karamelové směsi s banány, na ni položte další lžíci kondenzovaného mléka a vrstvení zakončete karamelovou směsí.

6. KROK

Postup opakujte u všech pohárů, nechte je volně vychladnout a servírujte.

Poznámka: V tomto receptu byly použity poháry o obsahu 250 ml.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Amo Receitas

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů