Palačinky s vroucí vodou

ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Palačinky s vroucí vodou - postup přípravy

Na palačinky existuje mnoho receptů. Každý z nich je přitom trochu jiný. Cíl každého z nich je ovšem stejný. Udělat nejtenčí a nejchutnější palačinky, kterými mile a nečekaně překvapíte svého partnera, děti i přátele. S tímto receptem můžete udělat ty nejjemnější palačinky, které se doslova rozpustí v ústech. Palačinky se také neroztrhají, takže do nich můžete zabalit jakoukoli náplň. Ale i bez náplně jsou velice chutné!

Do hluboké mísy nasypte mouku, nalijte smetanu, rozšlehejte vejce, přidejte cukr a sůl. Míchejte, dokud nebudou ingredience dokonale spojené. Poté postupně nalévejte vroucí vodu a začněte s hnětením těsta. Poté nalijte olej, promíchejte a nakonec přidejte jedlou sodu a znovu promíchejte. Nyní nechte těsto půl hodiny odpočívat.
Hodně lidí to nedělá a začne palačinky smažit okamžitě, ale těsto byste vždy měli nechat alespoň chvíli odpočinout. Můžete během toho dělat jiné věci, například si trochu poklidit kuchyň.

Olejem vymažte pánev, zahřejte ji a následně začněte tvořit palačinky. Nalijte naběračkou těsto do pánve a zakružte s ní tak, aby těsto rovnoměrně pokrylo dno. Smažte je na silném ohni a sledujte, jakmile okraje spodní hrany zhnědnou, otočte palačinku na druhou stranu. Pro každou stranu stačí přibližně pět až šest sekund. Zvolte náplň dle vlastní chuti a uvážení a užijte si jemné a naprosto vynikající palačinky.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 289 hlasů
Nahlásit chybu
50 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt