Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kakaové mini dortíky s kokosem a pistáciemi

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 5 minut

Kakaové mini dortíky s kokosem a pistáciemi - postup přípravy

Kakaové mini dortíky jsou neodolatelným dezertem, spojujícím bohatou chuť kakaa s jemností šlehačky a exotickou chutí kokosu a pistácií. Moučníkem oslníte své hosty.

Ingredience pro:
36 kusů
+ -

Ingredience

Poleva

Krém

Zdobení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Sklenice opláchněte vodou a připravte náplň. V hrnci smíchejte škrob, mouku, kakao, cukr, mléko a vanilkový cukr. Jakmile se ingredience propojí, umístěte hrnec na sporák, vlijte do něj další litr mléka a 2–3 minuty směs zahřívejte, do zhoustnutí.

Poznámka: Díky namočení se vám bude obsah sklenic lépe vyndávat.

2. KROK

Poté do směsi vmíchejte změklé máslo a jakmile se rozpustí, hrnec odstavte z tepla a jeho obsahem naplňte sklenice, které vložte na 3 hodiny do lednice. 

3. KROK

Těsně předtím, než vyjmete čokoládu z lednice, vyšlehejte šlehačku s moučkovým cukrem do krému a rozpusťte čokoládu, kterou naplňte cukrářský sáček s ozdobnou hlavicí. Obsah sklenic po vychlazení vyklopte a nařezejte na kolečka o šířce 1,5 cm. 

4. KROK

Poznámka: Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Potrvá to přibližně 2 minuty.

5. KROK

Každé druhé kolečko ozdobte šlehačkou a zbytky koleček ji zakryjte. Kakaové mini dortíky obalte po stranách v kokosu a jejich povrch pokryjte čokoládovou polevou, kterou posypte nasekanými pistáciemi. 

Tip: Inspiraci pro zdobení dezertu najdete ve videu níže. 

6. KROK

Kakaové mini dortíky servírujte ke kávě, čaji nebo s mlékem. Díky jejich luxusnímu vzhledu je můžete podávat i na oslavách. 

Tip: Pro více svěží vzhled můžete dortíky servírovat s čerstvým ovocem, jako jsou například jahody, maliny nebo borůvky.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Cookrate – Cakes

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů