Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Rychlý nepečený kávový dort s čokoládou

3,9
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Rychlý nepečený kávový dort s čokoládou - postup přípravy

Pokud milujete chuť kávy a přemýšlíte, jaký dezert připravit, vyzkoušejte tento nepečený kávový dort s čokoládou. Jeho příprava je velmi snadná a rychlá.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Na korpus

Na kávový krém

Čokoládová poleva

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Sušenky lehce rozdrťte, přendejte je do mixéru a rozmixujte je najemno. Následně rozehřejte máslo a nalijte ho k sušenkám. Dortovou formu vyložte po okrajích pečicím papírem.

2. KROK

Směs pečlivě promíchejte, přendejte ji do dortové formy a pomocí sklenice ji utlačte.  Vytvoříte tak korpus dortu. Poté ho přendejte do lednice a nechte ho ztuhnout.

3. KROK

Bílou čokoládu nakrájejte na menší kousky. Do hrnce nalijte 80 g smetany ke šlehání, nasypte do ní čokoládu a kávu. Poté směs promíchejte a zahřejte ji, dokud se čokoláda nerozpustí.

4. KROK

Do mísy nalijte 400 g smetany ke šlehání a lehce ji vyšlehejte. Poté do ní přidejte moučkový cukr a kondenzované mléko. Následně směs krátce prošlehejte.

5. KROK

Do mísy se šlehačkou nalijte vychladlou kávovou směs a vše společně pečlivě vyšlehejte. Poté krém přelijte do dortové formy a uhlaďte ho. Následně formu přendejte zpět do lednice.

6. KROK

Plátkovou želatinu vložte do mísy, zalijte ji studenou vodou a nechte ji nabobtnat. Poté nakrájejte čokoládu na kousky.

7. KROK

Do hrnce nalijte mandlové mléko, vodu, kondenzované mléko a přidejte do ní čokoládu. Směs zahřívejte, dokud se čokoláda nerozpustí.

8. KROK

Do směsi přidejte želatinu a míchejte ji, dokud se zcela nerozpustí. Poté ji nechte lehce vychladnout. Dort vyjměte z lednice, stáhněte z něj dortový ráfek a pečicí papír.

9. KROK

Čokoládou polevu pomocí lžíce nalijte na dort, ho posypte nasekanými mandlemi a nechte ho ztuhnout. Poté ho nakrájejte a servírujte.

10. KROK

Pokud se vám recept líbil, více podobných najdete v naší FB skupině Nejlepší recepty na polévky.

11. KROK

Videopostup krok za krokem

12. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů