Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kinder Bueno dort s krémem a ořechy

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 6 minut

Kinder Bueno dort s krémem a ořechy - postup přípravy

Díky tomuto receptu nebudete vůbec muset zapínat troubu. Pochutnejte si na Kinder Bueno dortu, který je vláčný díky smetanovému krému a křupavý díky oříškům na povrchu.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Korpus

Náplň

Krém

Poleva

Zdobení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Částí sušenek vyložte dno dortového ráfku. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu s máslem a tekutinou polijte sušenky. Na čokoládu položte druhou půlku sušenek a v míse vyšlehejte krém.

Poznámka: Každou sušenku před vložením do dortového ráfku namočte v mléce.

2. KROK

Sladkou smetanu vyšlehejte s cukrem a poté do ní vešlehejte mascarpone. Krém rozdělte na dvě části – do jedné z nich přimíchejte rozpuštěnou bílou čokoládu a do druhé vmíchejte hořkou čokoládu. Obě směsi dobře promíchejte, aby se ingredience spojily. 

3. KROK

Polovinou tmavého krému potřete sušenky ve formě a pokryjte ho další vrstvou sušenek, které potřete polovinou světlého krému. Ten poté zakryjte zbytkem sušenek. Zbylé množství obou krémů smíchejte dohromady a vzniklou hmotou potřete povrch dortu.

4. KROK

Kinder Bueno dort vložte do lednice a chlaďte jej 1 hodinu, poté jej polijte hořkou čokoládou rozpuštěnou v mléce. 

Poznámka: Na závěr dort posypte nasekanými lískovými ořechy, odejměte dortový ráfek a dezert podávejte nakrájený na trojúhelníky.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Chef Mladen

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů