Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Krabí salát se zelím a kukuřicí

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut

Krabí salát se zelím a kukuřicí - postup přípravy

Chcete si tak trochu odlehčit den co do stravy? Pak si připravte tento krabí salát se zelím a kukuřicí, který je velice lahodný. Rovněž doplní celou řadu vitamínů, které posílí vaši imunitu. Perfektně se hodí nejen k lehčí večeři, ale také jako rychlá a vydatná svačinka.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

V první fázi si omyjte hlávku bílého zelí a nakrájejte ji na tenké nudličky. Zelí je však možné nakrouhat i na struhadle.
Poté vše ještě jednou propláchněte v míse a přidejte sůl s pepřem dle chuti. Nyní si k ruce vezměte nakládané žampiony a sceďte je. Krabí tyčinky pak vyjměte z obalu a spolu s houbami nakrájejte na stejně velké kousky.

Dále sceďte i konzervovanou kukuřici a vložte ji do mísy k ostatním surovinám.

Zeleninu a krabí tyčinky na závěr zakápněte majonézou, dosolte dle potřeby, dobře promíchejte a podávejte například s oblíbeným pečivem. Přejeme vám dobrou chuť.

Pakliže si budete chtít salát skutečně odlehčit, místo majonézy použijte na zálivku bílý nízkotučný jogurt. Při hubnutí je také vhodné konzumovat spíš celozrnné pečivo. Proto volte k zakousnutí třeba dýňový chléb, žitný se slunečnicemi, nebo tmavé housky a bagetky se sezamovými semínky. Pro větší kyselost salátku přidejte pár kapek citronové šťávy. Chcete připravit luxusní předkrm pro hosty, který uchvátí? Místo krabích tyčinek volte pravé krabí maso. Počítejte ovšem s tím, že je poněkud dražší. Jeho chuti se ale nic nevyrovná. Pro odlehčenější verzi večeře je pak možné odebrat z receptu houby a nahradit je oblíbenou zeleninou.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů