Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Krémový banánový pohár s kurkumou

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 5 minut

Krémový banánový pohár s kurkumou - postup přípravy

Krémový banánový pohár je nadýchaný a osvěžující. Obsahuje rozmanité ingredience, díky kterým má jedinečnou chuť. Příprava dezertu je snadná a hotová za pár minut.

Ingredience pro:
3 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Banány oloupejte a nakrájejte je na kolečka. Poté je vložte do hrnce s rozpuštěným máslem a smažte je 2 minuty. Do hrnce přilijte citronovou šťávu a pokrm smažte další 1 minutu.

2. KROK

Hrnec odstavte z tepla, banány zasypte kurkumou a poté je rozmixujte na kaši, do které vmíchejte vaječné žloutky. Jakmile se ingredience propojí, vmíchejte do směsi kukuřičný škrob a následně také mléko. 

3. KROK

Poté, co získáte hladkou směs, postavte hrnec zpět na teplo a jeho obsah vařte 1–2 minuty, do zhoustnutí. Vzniklý krém přelijte do mísy, kterou přikryjte potravinovou fólií a nechte ji volně chladnout. 

4. KROK

Poznámka: Fólii na krém položte tak, aby se ho přímo dotýkala. Díky tomu na něm nevznikne škraloup. 

5. KROK

Zatímco krém chladne, ve větší míse vyšlehejte studenou smetanu do zhoustnutí. Vychladlý krém prošlehejte, vložte ho do smetany a ingredience znovu šlehejte, dokud se nepropojí.

6. KROK

Poznámka: Pomocí cukrářského sáčku s ozdobnou hlavicí naplňte krémem poháry, ve kterých budete dezert servírovat.

7. KROK

Krémový banánový pohár můžete podávat ihned, ale skvěle chutná také vychlazený. V takovém případě ho před servírováním vložte aspoň na 30 minut do lednice. 

Tip: Pohár můžete podávat ozdobený čerstvými kousky banánu.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Nejlepší jídlo zde

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů