Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí prsa s brambory z jednoho plechu

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 85 minut
čas vaření Vaření: 55 minut

Kuřecí prsa s brambory z jednoho plechu - postup přípravy

Přijdete z práce, spěcháte, máte hodně povinností a do toho hlad. V takovém případě není lepšího řešení, než se vrhnout na přípravu obědu z jednoho plechu. Zašpiníte totiž při ní minimum nádobí.

Ingredience pro:
1 porce

Maso a příloha

Omáčka

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Kuřecí prsa omyjte a nakrájejte na poloviny, dejte je do mísy a zalijte mlékem. Důkladně promíchejte, mísu zakryjte a nechejte odležet na hodinu v lednici. Cibuli nakrájejte na céčka, česnek na plátky, kozí rohy a kapii na menší kousky a brambory nakrájejte na plátky. Do mísy dejte sůl, pepř, tymián, mátu, papriku, rajský protlak, paprikovou pastu a promíchejte.

2. KROK

Poté prolisujte česnek, zalijte jej olejem, přidejte rozmarýn a znovu promíchejte. Jednu lžíci omáčky naneste na vymazaný plech a rovnoměrně ji mašlovačkou rozprostřete po celém povrchu. Do všech rohů a doprostřed rozložte bobkové listy. Nyní můžete vrstvi. Začněte nejprve cibulí, na tu dejte kousky česneku a osolte.

3. KROK

Kuřecí maso sceďte a potřete jej marinádou. Brambory dejte do mísy se zbývající marinádou a všechny je v ní obalte. Vyskládejte je postupně na vrstvu cibule jedno kolečko vedle druhého a všude mezi ně do mezer naskládejte papriky, zbylá volná místa zakryjte zbývajícími bramborami. Na vršek naskládejte kuřecí prsíčka.

4. KROK

Pečicí papír namočte ve vodě a celý obsah plechu s ním zakryjte. Vložte do trouby předehřáté na 200 stupňů péct na 35 minut. Pak sundejte pečicí papír a pečte dalších 20 minut. Následně máte hotovo a můžete podávat, dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů