Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Smetanové penne s kuřecím masem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Smetanové penne s kuřecím masem - postup přípravy

Pokud přemýšlíte, co rychlého připravit k sobotnímu obědu, vyzkoušejte smetanové penne s kuřecím masem s pořádnou dávkou sýru. Před podáváním je můžete ještě posypat čerstvými bylinkami.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Kuřecí prsa omyjte a očistěte je. Poté je osušte a nakrájejte je na větší kostičky. Poté na pánev nalijte olej a maso na něm orestujte.

2. KROK

Cibuli očistěte, nakrájejte ji na větší kostičky a přidejte ji do pánve. Směs promíchejte a přiklopte ji poklicí. Poté nakrájejte červenou papriku na kostky.

3. KROK

Žampiony velmi pečlivě omyjte, oloupejte je a překrojte je napůl. Poté je nakrájejte na tenké plátky. Poté zeleninu přidejte do pánve a směs opět promíchejte.

4. KROK

Mrkev oloupejte a nastrouhejte ji na hrubém struhadle. Vložte ji do pánve, směs dochuťte solí, pepřem, paprikou a rozmarýnem. Poté ji přiklopte poklicí a vařte ji na mírném plameni přibližně 20 minut.

5. KROK

Do hrnce nalijte vodu, přilijte do ní olivový olej a přiveďte ji k varu. Poté do ní nasypte penne a vařte je do změknutí.

6. KROK

Do pánve s masem nalijte smetanu, směs promíchejte a vařte ji pod poklicí ještě 5 minut. Poté do ní přidejte uvařené těstoviny a vše společně promíchejte.

7. KROK

Mozzarellu překrojte napůl a nakrájejte ji na větší plátky. Poté ji vmíchejte do těstovin a nechte ji roztéct.

8. KROK

Smetanové těstoviny s kuřecím masem poté můžete ihned servírovat. Před podáváním je můžete posypat čersvými bylinkami.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: Rychlé chutné

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů