Kuřecí směs se sýrem v bramboráku

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Kuřecí směs se sýrem v bramboráku - postup přípravy

Bramboráky mají v Čechách velkou tradici. Každý na ně má svůj recept a mnozí je lecčím plní. Jednou z možností je náplň z populárního kuřecího masa. Jak na to si v našem jednoduchém receptu můžeme ukázat.
1. KROK

Vezměte kopr, umyjte ho, osušte a nakrájejte ho na zhruba centimetrové kousky. Nasypte ho na talířek a nechte ho na později. Další přípravnou prací je nastrouhání sýru na hrubém struhadle. I sýr dejte stranou a nakrájejte si cibuli. Oloupejte ji, překrojte na polovinu a dále z ní nakrájejte větší kostičky. Na pánev nalijte trochu oleje, ten rozehřejte a nasypte cibuli, kterou začněte restovat.

2. KROK

Kuřecí prsa omyjte, očistěte a nakrájejte je na silnější nudličky. Takto připravené maso vložte do pánve k restované cibuli a začněte zprudka opékat, aby se kuře dobře zatáhlo a udrželo potřebnou šťavnatost. Restujte do doby, dokud maso nebude hotové a měkké.

3. KROK

Na hrubém struhadle strouhejte oloupané a dobře omyté brambory. Ty přesuňte do mísy, kde je zalijte vodou, nechte chvíli odmočit, poté z nich vymačkejte přebytečnou vodu a začněte tvořit těsto na bramborák. K bramborám přidejte vejce, ochuťte je solí a pepřem, přidejte česnek a promíchejte. Dále přidejte také mouku, která zajistí zahuštění těsta.

4. KROK

Na rozehřátou pánev nalijte trochu oleje a dále na ní vložte zhruba polovinu těsta. To rozetřete až ke krajům, aby tvořilo větší, stejně vysokou placku. Když se začne dělat v okrajích, bramborák otočte. Na jeho polovinu naneste masovou směs s cibulí a posypte ji sýrem a koprem. Bramborák pečte po dobu asi 7 minut. Poté přehněte vyndejte z pánve a servírujte. S druhou polovinou těsta udělejte to stejné a nachystejte i druhou porci jídla. To bude nejenom skvěle chutnat, ale i dobře zasytí.

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 345 hlasů
Nahlásit chybu
67 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt