Tři skvělé a jednoduché recepty na zelné saláty bez masa

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Tři skvělé a jednoduché recepty na zelné saláty bez masa - postup přípravy

Chcete tak trochu odlehčit svůj jídelníček a potřebujete současně zhubnout pár kilogramů? Pak vsaďte na konzumaci zeleninových salátů. Ty ze zelí kromě jiného doplní i potřebné vitamíny. I když neobsahují maso, jsou skvělé. Inspirujte se třemi snadnými tipy.

Zelný salát s vařenými vejci
Začněte tím, že si omyjete zelí a nakrájíte ho ostrým nožem na tenčí nudličky. Pak jej umístěte do mísy a promíchejte spolu s kousky vařených vaječných bílků a s hráškem. Nakonec zeleninu zakápněte dresingem, který jste připravili s rozmixovaných vařených žloutků, zakysané smetany, plnotučné hořčice, soli, mletého pepře a nasekaného kopru. Salát podávejte vychlazený s čerstvou bagetkou. Dobrou chuť.

Zelný salát s rajčaty, řapíkatým celerem a sýrem feta

Nejprve si očistěte a omyjte zelí. Pak ho nakrájejte na jemné nudličky a umístěte do velké mísy. Dále k zelenině přidejte i omytá a na kousky pokrájená rajčata, na tenké plátky pokrájený řapíkatý celer a vše osolte dle chuti. Nakonec salát zakápněte dresingem, který jste si připravili ze zakysané smetany, rozmělněného sýra feta a jemně nasekané petrželky. Hotový pokrm podávejte třeba s celozrnným chlebem. Přejeme vám dobrou chuť.

Zelný salát s mořskými řasami Wakame

Nejprve si očistěte a omyjte hlávkové bílé zelí. Poté jej nakrájejte na menší kousky či nudličky. Zelí následně promíchejte v míse s mořskými řasami, kousky salátové okurky a nasekanou čerstvou petrželkou. Vše zakápněte dresingem připraveným z rostlinného oleje, soli, pepře a citronové šťávy. Salát podávejte buď samotný anebo s pečivem. Přejeme vám dobrou chuť.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 170 hlasů
Nahlásit chybu
61 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt