Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí stehna s bramborami

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Kuřecí stehna s bramborami - postup přípravy

Už vám došla inspirace a netušíte, jaký oběd pro svou rodinu připravit? Pak musíte rozhodně vyzkoušet šťavnatá kuřecí stehna s bramborami, která jednoduše zapečete v troubě pod alobalem. Tohle jídlo si zamilují jak malí, tak i velcí!

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Začněte tím, že si oloupete pečlivě brambory, omyjete je vodou a nakrájíte na kolečka stejně široká. Poté je vložte do mísy a ochuťte sladkou mletou paprikou, solí a zakápněte malým množstvím olivového oleje.
Vše důkladně promíchejte a vložte do zapékací misky, kterou jste vymazali tukem. Nyní se pusťte do ochucování kuřecích stehen.

Kořenění kuřecích stehen a kompletace pokrmu

V další fázi si k ruce vezměte čerstvá kuřecí stehna a ve velké míse je dochuťte mletým kmínem, kurkumou, sirupem z granátových jablek, sójovou omáčkou, sušeným česnekem, lisovaným čerstvým česnekem, grilovacím kořením a zakápněte citronovou šťávou i olivovým olejem.

Marinované maso následně navrstvěte na brambory v zapékací misce a pokrm přikryjte nejprve pečícím papírem a posléze alobalem. Takto dejte vše zapékat do trouby na cca 20 až 30 minut při teplotě 180 až 200 °C.

Servírování pečených kuřecích stehen s bramborami

Hotový řádně upečený pokrm vyjměte z trouby a ihned podávejte například se zeleninovým salátem anebo nakládanou zeleninou. Hodit se budou i jakékoliv studené omáčky nebo dipy. Přejeme dobrou chuť.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů