Legendární americký sendvič Monte Cristo

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
5 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Legendární americký sendvič Monte Cristo - postup přípravy

Tento recept na sendvič Monte Cristo si zamilujete na první ochutnání. Je to jednoduchá, a přitom výtečná alternativa klasických sendvičů se šunkou a sýrem, na kterou můžete zužitkujete, co vám zbylo v lednici.
1. KROK

Ingredience v receptu jsou určené na přípravu jednoho sendviče. Pokud jich chcete připravovat víc najednou, jednoduše si množství upravte. Začněte tím, že vezmete jeden plátek toastového chleba a pomažete ho dvěma lžičkami hořčice. Na hořčici namažte dvě lžičky majonézy. Tavený sýr vybalte z obalu a jeden plátek rozložte na majonézu. Poté ho přiklopte plátkem šunky.

2. KROK

Vezměte druhý plátek toastového chleba a opět ho, stejně jako u prvního plátku, nejprve namažte dvěma lžičkami hořčice a poté dvěma lžičkami majonézy. Přiklopte sendvič tak, aby majonéza s hořčicí směřovaly dolů, tedy na šunku. Plátek namažte stejným způsobem hořčicí a majonézou i z vrchní strany.

3. KROK

Opakujte postup s plátkem taveného sýru a šunky. Vezměte i poslední krajíc toastového chleba, namažte ho opět hořčicí a majonézou a přiklopte úplně navrch. Ve větší misce vidličkou rozšlehejte dvě vajíčka spolu s mlékem. Vznikne směs, ve které sendvič důkladně obalíte, a to i na bocích.

4. KROK

Na pánvi rozpusťte máslo. Položte na ni sendvič, který nejprve z jedné strany osmažíte dozlatova. Pak ho uchopte například kuchyňskými kleštěmi a osmahněte i ze všech stran. Nakonec ho nechte smažit z vrchní strany. Sendvič nechte trochu vychladnout, rozkrojte na dva stejně veliké trojúhelníky a servírujte. Můžete jej podávat jako svačinu nebo lehčí večeři. Pokud chcete, můžete ho třeba ještě teplý posypat strouhaným sýrem.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 529 hlasů
Nahlásit chybu
124 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt