Luxusní recept za málo peněz: Kuřecí Khachapuri

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Luxusní recept za málo peněz: Kuřecí Khachapuri - postup přípravy

Khachapuri je původně gruzínský recept na sýrové lodičky s vajíčkem na vrchu. Tento recept je stejný, akorát tu chleba vyměníme za kuřecí prsíčko. To je k tomu totiž jako stvořené. To pak naplňte nějakým měkkým sýrem. Originál mluví o ruském sýru Adyghe. Pokud ho seženete, super! Pokud ne, nic se neděje. Nahraďte ho slaným tvarohem nebo jakýmkoliv měkký syrovátkovým sýrem, anebo jejich směsí.
1. KROK

Kuřecí prsíčka v celku nařízněte podélně uprostřed tak, abyste vytvořili kapsu. Po rozevření řezu proveďte další řezy ještě uvnitř tohoto prvního tak, aby směřovaly do stran. Tím kapsu zvětšíte. Prsíčka pak posypejte solí, sušeným česnekem a bazalkou a pokaždé koření do masa důkladně vetřete tak, abyste nevynechali ani oblast uvnitř kapsy.

2. KROK

Sýr ricotta vložte do misky a rozdrťte ho vidličkou nebo šťouchadlem na brambory. Vyklepněte si dvě vajíčka, oddělte bílky od žloutků a bílky přidejte k sýru a vidličkou je smíchejte do jednolité konzistence. Žloutky prozatím odložte stranou a uchovejte je uvnitř skořápek. Tak máte jistotu, že se jim doopravdy nic nestane. Nesmějí se totiž protrhnout a vytéct, jinak by byla nepoužitelná.

3. KROK

Připravená a nakořeněná kuřecí prsíčka položte na plech pokrytý pečicím papírem a vnitřek kapsy naplňte sýrovou směsí. Zbylým sýrem potřete i povrch celých prsíček a vložte je do trouby rozehřáté na teplotu 200 °C a pečte je po dobu 25 minut, dokud maso není úplně hotové.

4. KROK

Poté kuře vyndejte z trouby. Doprostřed sýrové vrstvy vytvořte lžící malý mělký důlek, do kterého opatrně vložte odložené žloutky a vraťte je zpátky do trouby na dalších 3 až 5 minut dopéct. Hotová kuřecí khachapuri servírujte posypané čerstvě nasekanou petrželkou a podávejte s bramborem, bramborovou kaší nebo s hranolky. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 705 hlasů
Nahlásit chybu
117 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt