Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí Ferrero Rocher s lískovými ořechy

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Domácí Ferrero Rocher s lískovými ořechy - postup přípravy

Pokud milujete pralinky Ferrero Rocher, vyzkoušejte recept, jak si je jednoduše vyrobit doma. Toto vánoční cukroví je plné lískových ořechů a křupavé čokolády.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Oplatky vložte do mísy a rozdrobte je rukou najemno. Přidejte k nim 4 lžíce lískooříškové pomazánky a rukou důkladně vypracujte lepivé těsto.

2. KROK

Těsto rozválejte mezi dvěma pečicími papíry na šířku 4–5 mm. Vykrajovátkem vykrojte kolečka a do jeho středu dejte pomocí lžička malý kopeček lískooříškové pomazánky.

3. KROK

Na lískooříškovou pomazánku položte lískový ořech. Poté kolečko opatrně nadzvedněte a vytvořte z něj kuličku. Postup opakujte, dokud budete mít dostatek těsta.

4. KROK

Kuličky vložte na 15 minut do lednice. Zbytek ořechů rozmixujte na malé kousky. Čokoládu nalámejte do mísy a přidejte k ní olej. Vložte ji do mikrovlnné trouby a nechte čokoládu rozpustit.

5. KROK

Ořechy vsypte do čokolády a směs důkladně promíchejte. Poté v ní namáčejte celé kuličky, přendejte je na pečicí papír a nechte je ztuhnout.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: SUPER KELINCHAK

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů