Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Masová směs na topince s jalapeños

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 12 minut
čas vaření Vaření: 37 minut

Masová směs na topince s jalapeños - postup přípravy

Masová směs na topince podle Youtube kanálu Recepty bez brepty je příjemně pikantní a chuťově rozmanitá. Pokrm je vhodný jako hlavní jídlo i jako svačinka.

Ingredience pro:
3 porce
+ -

Ingredience

Příloha

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Cibuli nakrájejte nadrobno a smažte ji na rozpáleném oleji společně s mletým masem 3–4 minuty. Nadrobno nakrájejte také omyté papriky, které přidejte do pánve k masu. 

Poznámka: Před krájením z paprik odstraňte semeníky. 

2. KROK

Směs zamíchejte, ochuťte solí, pepřem a smažte další 1 minutu. Zatím nakrájejte papričky Jalapeño nadrobno a oloupané stroužky česneku na plátky. Obě ingredience vmíchejte do masové směsi a přidejte také hořčici. Směs smažte další 2 minuty. 

3. KROK

Znovu vše promíchejte, přidejte sójovou omáčku, loupaná rajčata a přilijte vodu. Masovou směs na topinku duste, na mírném ohni, 30 minut pod pokličkou. 

4. KROK

Zatímco se směs smaží, připravte si topinky, které  smažte na mírném plameni v rozpáleném oleji asi 4 minuty z každé strany, dozlatova.

Poznámka: Masovou směs na topince servírujte posypanou nastrouhaným čedarem s plátky nakládané okurky. 

5. KROK

Tip: Aby nebyly topinky příliš mastné, po usmažení je odkládejte na bílý ubrousek, který z nich vysaje přebytečný tuk. Barevným ubrouskům se raději vyhněte – některé z nich mohou pouštět barvu a znehodnotit pokrm.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Recepty bez brepty

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů