Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Žravé řezy s kompotovanými mandarinkami

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Žravé řezy s kompotovanými mandarinkami - postup přípravy

Velmi dobrý moučník lze upéct z piškotu, který zkombinujete s krémem, kompotovanými mandarinkami a pudinkovým želé. Recept nám poskytla paní Pavlína Bušová.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Na těsto

Na náplň

Na želé

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Vejce ušlehejte do pěny s cukrem a vanilkovým cukrem. Přidejte citronovou kůru, polohrubou mouku a prášek do pečiva. Umíchejte těsto.

2. KROK

Těsto nalijte na větší plech vyložený pečicím papírem. Vložte ho do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte asi 20 minut, poté ho nechte vychladnout.

3. KROK

Smetanu na šlehání vyšlehejte do tuhé šlehačky a pak k ní opatrně přimíchejte zakysanou smetanu s cukrem. Rozetřete krém na vychladlý korpus a uhlaďte.

4. KROK

Mandarinky přeceďte přes síto, šťávu si schovejte a ovoce rozložte na krém. Šťávu z mandarinek nalijte do odměrky na vodu a přilijte tolik vody, abyste získali celkem 750 mililitrů tekutiny.

5. KROK

Poté ji přelijte do hrnce, přidejte cukr a vanilkový pudinkový prášek a uvařte husté želé. Až trochu vychladne, nalijte ho rovnoměrně na vršek moučníku. Dejte ho pak do lednice ztuhnout alespoň na dvě hodiny, ideálně ale přes noc.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů