Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Míša dort s tvarohem a čokoládou

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Míša dort s tvarohem a čokoládou - postup přípravy

Nejen narozeninový dort si můžete doma upéci tak, že chutí bude připomínat populární Míša řezy s tvarohem a čokoládou. Recept nám poskytla paní Kateřina Sojková.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Na korpus

Na náplň

Na polevu

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Rozklepněte vejce a oddělte žloutky a bílky. Žloutky vyšlehejte s cukrem do pěny a pak přišlehejte olej, nakonec přidejte mouku s práškem do pečiva a kakaem a vymíchejte těsto. Z bílků ušlehejte sníh a pak ho opatrně vmíchejte do těsta.

2. KROK

Nalijte těsto do vymazané formy o průměru 22 centimetrů. Vložte formu do předem vyhřáté trouby na 170 °C a pečte ho asi 30 minut, dokud se nebude lepit na špejli.

3. KROK

Na krém vyšlehejte máslo s cukrem a pak do něj postupně zašlehávejte tvaroh. Hotovým krémem potřete vychladlý korpus s a dejte ho do lednice ztuhnout.

4. KROK

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu s máslem a nakonec přidejte lžíci mléka. Nalijte polevu na korpus s krémem a nechte ztuhnout. Dort pak dle vaší fantazie ozdobte třeba šlehačkou, ovocem či dalšími ingrediencemi.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů