Muffiny s lesním ovocem

i Zdroj fotografie: Jana Šulcová
i Zdroj fotografie: Jana Šulcová
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Muffiny s lesním ovocem - postup přípravy

Jednoduché muffiny s ovocem se hodí mít vždy připravené ke kávě či pro nečekanou návštěvu, jsou totiž velmi snadné na přípravu a chutnají dobře. Zkuste recept podle paní Jany Šulcové.
1. KROK

V misce smíchejte mouku s kypřícím práškem. Do jiné misky nasypejte klasický a vanilkový cukr, přilijte mléko a olej a promíchejte. Do tekuté směsi vyklepněte dvě vajíčka, přilijte kapku rumu a nakonec zapracujte moučnou směs.

2. KROK

Formičku na muffiny, pakliže máte kovovou, vyložte papírovými košíčky (pokud máte silikonovou, nebude to zapotřebí) a lžící vložte do každé prohlubně trochu těsta. Posypejte jej ovocem (pokud používáte mražené, nechte ho rozmrazit a co nejlépe okapat) a těsto doplňte tak, aby dosahovalo asi do dvou třetin výšky formiček. Povrch opět posypejte ovocem.

3. KROK

Formu vložte do trouby rozehřáté na teplotu 170 °C a pečte muffiny asi 15 až 20 minut, v závislosti na vlastnostech vaší trouby. Propečení vyzkoušejte zapíchnutou špejlí. Po dopečení nechte muffiny vychladnout, vyklepněte či vyloupněte je z formiček, posypejte moučkovým cukrem a podávejte.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (78%) 150 hlasů
Nahlásit chybu
77 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt