Nádherný a voňavý dort tiramisu bez syrových vajec

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Nádherný a voňavý dort tiramisu bez syrových vajec - postup přípravy

Smetanový sýr, smetana, a ještě trochu šlehačky. To je základ podmanivého italského dezertu, který bez nadsázky dobyl svět. Dnes se připravuje v bezpočtu nejrůznějších variant a forem. A jedna lepší než druhá! My vám dnes představíme recept na dort tiramisu, který je tak lahodný, jak od něho očekáváte, a navíc neobsahuje žádné syrové vajíčko, které je pro někoho jedinou vadou na kráse jinak tak dokonalého dezertu.
1. KROK

Do hrnce nalijte vodu a postavte na něj kovovou misku tak, aby se nedotýkala dna. Hrnec postavte na kamna a na mírném až středním ohni přiveďte vodu k varu. Tím vytvoříte parní lázeň. Do misky vložte pět vaječných žloutků, přisypejte k nim třtinový cukr a metličkou šlehejte, dokud se cukr nerozpustí a vajíčka nezískají pěnivou a nadýchanou konzistenci (dejte pozor, abyste misku nezahřáli až příliš a vajíčka se vám nezačala srážet). Pak vajíčka odstavte z kamen a nechte je vychladnout.

2. KROK

Želatinu smíchejte s vodou a nechte několik minut odstát, aby se rozpustila a nabobtnala. Poté ji zahřejte v mikrovlnné troubě asi 15 až 20 sekund. Uvařte si kávu buďto z rozpustného prášku, případně espresso nebo přefiltrujte turka. Do hluboké misky nalijte plnotučnou smetanu a vyšlehejte ji šlehačem do pevné pěny.

3. KROK

Jakmile žloutková směs vychladne, přidejte k ní mascarpone a šlehačem obojí vyšlehejte do jemné a jednolité konzistence. Přidejte vanilkovou esenci, špachtlí promíchejte a přilijte horkou želatinu, kterou zapracujte do hmoty. Nakonec jemně vmíchejte vyšlehanou šlehačku.

4. KROK

Připravte si kulatou dortovou formu a hluboký talíř, do kterého nalijte kávu. Vezměte cukrářský piškot, namočte ho do kávy a vložte na dno dortové formy. Takto vyskládejte celý korpus dortu. V případě potřeby piškoty rozlámejte, abyste co nejlépe vyplnili dno formy. Na sušenky pak rozetřete asi polovinu krému, na něj vyskládejte druhou vrstvu piškotů a na tu vyrovnejte druhou polovinu krému.

5. KROK

Trochu krému si ale nechte stranou a naplňte jím cukrářský sáček, z něhož vytlačte po obvodu dortu ozdobné kuličky. Takto připravený dort vložte do lednice chladit alespoň 3 až 4 hodiny. Před podáváním sejměte formu a povrch dortu zaprašte prosátým kakaem. 

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 590 hlasů
Nahlásit chybu
144 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt