Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečené arašídové košíčky bez cukru a mouky

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut

Nepečené arašídové košíčky bez cukru a mouky - postup přípravy

Vánoční cukroví se dá pojmout i veskrze zdravou formou, bez jediného zrníčka mouky nebo cukru. Připravte si tyto lahodné nepečené košíčky z arašídů a sušených datlí, které vám budou moc chutnat a navíc jsou snadné, rychlé i zdravé.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Pražené arašídy nasypejte do misky elektrického sekáčku a rozemelte je na jemnou drť, kterou vsypte do hluboké mísy. Sušené datle vypeckujte, vložte je do elektrického sekáčku po arašídech a rozemelte je na pastu. Tu poté vmíchejte do rozemletých mandlí a vypracujte homogenní a soudržnou hmotu.

2. KROK

Připravte si misku sezamových semínek. Odebírejte kousky arašídového těsta o velikosti zhruba vlašského ořechu, formujte z nich kuličky a vhazujte je do misky se sezamem. Kuličky obalte, aby byly semínky kompletně pokryté, mezi dlaněmi je mírně rozplácněte a vložte je do papírových košíčků.

3. KROK

Uprostřed každého kolečka rukojetí vařečky utvořte hluboký důlek. Ve vodní lázni rozpusťte bílou čokoládu a nalijte ji do vytvořené prohlubně. Nechte čokoládu zatuhnout a cukroví podávejte.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů