Nepečené arašídové košíčky bez cukru a mouky

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
0 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečené arašídové košíčky bez cukru a mouky - postup přípravy

Vánoční cukroví se dá pojmout i veskrze zdravou formou, bez jediného zrníčka mouky nebo cukru. Připravte si tyto lahodné nepečené košíčky z arašídů a sušených datlí, které vám budou moc chutnat a navíc jsou snadné, rychlé i zdravé.
1. KROK

Pražené arašídy nasypejte do misky elektrického sekáčku a rozemelte je na jemnou drť, kterou vsypte do hluboké mísy. Sušené datle vypeckujte, vložte je do elektrického sekáčku po arašídech a rozemelte je na pastu. Tu poté vmíchejte do rozemletých mandlí a vypracujte homogenní a soudržnou hmotu.

2. KROK

Připravte si misku sezamových semínek. Odebírejte kousky arašídového těsta o velikosti zhruba vlašského ořechu, formujte z nich kuličky a vhazujte je do misky se sezamem. Kuličky obalte, aby byly semínky kompletně pokryté, mezi dlaněmi je mírně rozplácněte a vložte je do papírových košíčků.

3. KROK

Uprostřed každého kolečka rukojetí vařečky utvořte hluboký důlek. Ve vodní lázni rozpusťte bílou čokoládu a nalijte ji do vytvořené prohlubně. Nechte čokoládu zatuhnout a cukroví podávejte.

4. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 379 hlasů
Nahlásit chybu
52 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt