Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečené kokosové tyčinky se třemi druhy čokolády

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Nepečené kokosové tyčinky se třemi druhy čokolády - postup přípravy

Patříte-li k milovníkům kokosu, tento recept si zaručeně oblíbíte. Cukroví připravíte bez použití trouby a postup je tak jednoduchý, že jej zvládnou i začínající kuchaři.

Ingredience pro:
13 kusů
+ -
Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Kokosovou mouku smíchejte s kondenzovaným mlékem. Poté do stejné mísy přidejte rozpuštěnou bílou čokoládu a znovu zamíchejte.

Poznámka: Bílou čokoládu rozdrobte do mísy a rozpusťte ji ve vodní lázni. Čokoládu můžete rozpustit také v mikrovlnné troubě.

2. KROK

Směs v míse rozdělte na dvě stejné poloviny a jednu z polovin přendejte do jiné mísy. Tam směs smíchejte s rozpuštěnou mléčnou čokoládou a vytvořte těsto.

Poznámka: Mléčnou čokoládu rozpusťte stejným způsobem, jako bílou čokoládu viz návod v kroku č. 2.

3. KROK

Z tmavé směsi vytvarujte malé válečky, které odkládejte bokem. Následně válečky z tmavé čokolády zabalte do směsi z bílé čokolády.

4. KROK

Nakonec si rozpusťte hořkou čokoládu a válečky v ní obalte. Nepečené kokosové tyčinky odkládejte na plech vyložený pečicím papírem, kde je budete zdobit. Zbylou čokoládou naplňte cukrářský sáček a vytvořte na válečcích jemné čokoládové linky. 

5. KROK

Hotové cukroví vložte do lednice a chlaďte minimálně 20 minut. Poté, co poleva dostatečně ztuhne, můžete cukroví podávat.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Dolci Veloci 89

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů