Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečené sušenkové řezy s jogurtovým krémem

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Nepečené sušenkové řezy s jogurtovým krémem - postup přípravy

Jako základ velmi dobrého dezertu lze použít křehké kakaové sušenky. Mezi ně pak přijde jemný pudinkový krém se smetanovým nádechem.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Připravte si dortový ráfek o velikosti 20×15 centimetrů a položte ho na tác či jinou pevnou podložku. Vyložte jeho boky acetátovou dortovou fólií a dejte na jeho dno vrstvu sušenek, například Bebe.

2. KROK

V rendlíku smíchejte vejce s cukrem, vanilkovým cukrem, kukuřičným škrobem a přidejte řecký jogurt nebo zakysanou smetanu. Vše důkladně promíchejte, dokud nevznikne hladká hmota bez hrudek, a dejte ji za stálého míchání vařit na sporák, dokud nezhoustne. Poté do směsi přimíchejte máslo, aby se rozpustilo.

3. KROK

Horký krém nalijte do formy na sušenky. Rozprostřete ho a navrch vyskládejte další vrstvu sušenek. Nechte dezert vychladnout a poté ho dejte do lednice, aby všechno ztuhlo a sušenky změkly. Před servírováním ho poprašte moučkovým cukrem.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

6. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů