Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pohár s mandarinkami a vanilkovým krémem

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 5 minut

Pohár s mandarinkami a vanilkovým krémem - postup přípravy

Jednoduchý, lehký a osvěžující. Tak je možné nazvat pohár s mandarinkami, který obsahuje čerstvé ovoce a lahodný smetanový krém s vanilkovou příchutí. Připravíte ho velmi rychle.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Sirup

Krém

Zdobení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

V rendlíku smíchejte vodu s cukrem a směs zahřívejte 2 minuty, dokud se cukr nerozpustí. Oloupané a očištěné mandarinky přidejte do rendlíku a vařte je 3 minuty. 

2. KROK

Po této době obsah rendlíku vlijte do jiné mísy a nechte volně chladnout. Zatím připravte krém vyšleháním smetany s cukrem a vanilkovým aromatem. Následně krémem naplňte trezírovací sáček s ozdobnou hlavicí. 

3. KROK

Muffiny rozlámejte na menší kousky a rovnoměrně jimi vyplňte dna sklenic na pohár. Muffiny následně pokryjte vrstvou krému 

Poznámka: Před přidáním krému muffiny ke dnu zatlačte lžící.

4. KROK

Na vrstvu krému položte pár mandarinek, které znovu pokryjte krémem až na vrch sklenice. Mandarinkami, které vám zbyly, ozdobte povrch pohárů a doplňte je čerstvými lístky máty.

5. KROK

Poznámka: Na pohárech si můžete pochutnat ihned, ale můžete je servírovat i vychlazené. V takovém případě je vložte, před podáváním, minimálně na 30 minut do lednice. 

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Ovocná zahrada

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů