Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený zákusek zvaný Kinder Bueno

3,6
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Nepečený zákusek zvaný Kinder Bueno - postup přípravy

Potěšte své ratolesti nevídaně skvostným zákuskem, jehož příprava vám nezabere mnoho času. Roláda zvaná Kinder Bueno „strčí do kapsy“ všechny kupované tyčinky a sušenky! Její chuť je skutečně bezkonkurenční.

Ingredience pro:
8 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si odstřihněte kousek pečícího papíru a položte jej na pracovní plochu. Na něj vyskládejte ve třech sloupcích po devíti cukrářské piškoty namočené v mléce. Dále se pusťte do přípravy vanilkového krému.
V hrnci si rozehřejte mléko (asi 500 ml) a rozpusťte v něm vanilkové pudinky v prášku. Také přidejte krupicový cukr a vše vařte do zhoustnutí. Pudink následně nechte zchladnout asi dvacet minut pod potravinovou fólií. Nakonec ho propojte mixérem spolu s mascarpone a již vyšlehanou studenou šlehačkou.

Dokončování krému a kompletace zákusku

V další fázi je potřeba zkaramelizovat lískové ořechy. To učiníte tak, že je v rendlíku přelijete vodou, přesypete asi 30 gramy krupicového cukru a povaříte na středním plamenu pár minut.

Karamelizované oříšky nakonec rozmixujte v sekáčku najemno a zakomponujte do vanilkového krému. Nyní se vrhněte do kompletace nepečeného zákusku. Náplň navrstvěte na mlékem navlhčené cukrářské piškoty, dobře rozprostřete a zarolujte pomocí pečícího papíru.

Také zákusek přelijte rozpuštěnou čokoládou promíchanou s máslem a nechte tuhnout v lednici alespoň pár hodin.

Servírování nepečeného zákusku Kinder Bueno

Již ztuhlý a vychlazený zákusek vyjměte z lednice a pokrájejte na stejně široké plátky. Podávejte například s šálkem čaje nebo kávy. Přejeme vám dobré chutnání.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů