Čokoládový dort s pudinkovým krémem

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
260 minut
ČAS VAŘENÍ
50 minut
NÁROČNOST
Snadná

Čokoládový dort s pudinkovým krémem - postup přípravy

Když se blízkému člověku blíží narozeniny, většinou člověk uvažuje nad tím, jak by ho mohl překvapit a potěšit jej něčím hezkým od srdce. Přesně tento účel splňuje čokoládový dort s pudinkovou polevou – doplňte jej o nějakou hezkou drobnost a úspěch máte zaručený.
1. KROK

Nachystejte si dvě mísy a rozklepněte všechna vejce, ihned oddělte bílky od žloutků. Přidejte k bílkům špetku soli a vyšlehejte je do tuhého sněhu. Poté do nich zašlehejte většinu cukru. Zbytek cukru přidejte ke žloutkům a šlehejte je, dokud nedostanou světlejší nádech. Přilijte k nim vodu a pokračujte v procesu. Poté do nich prosejte hladkou mouku, kakaový prášek i prášek do pečiva.

2. KROK

Vyšlehejte směs do hladka, zbytek promíchejte stěrkou. Přidejte do ní trochu vyšlehaných bílků a zašlehejte je, zbytek bílků už jen promíchejte s těstem stěrkou. Formu na dort (průměr 20 cm) vyložte pečicím papírem a těsto do ní nalijte a zarovnejte. Poté dejte formu do trouby předehřáté na 180 stupňů a nechejte dort péct cca 40 minut.

3. KROK

Mezitím připravte krém. Rozklepněte do hrnce vejce a přidejte k nim cukr, prošlehejte je metličkou. Totéž proveďte i s kukuřičným škrobem. Následně do hrnce dodejte kondenzované a plnotučné mléko. Po důkladném prošlehání dejte hrnec na sporák a za stálého míchání metličkou vařte pudink do zhoustnutí.

4. KROK

Odeberte ho ze sporáku a přimíchejte k němu vanilkový cukr. Poté pudink přemístěte do větší mísy, zakryjte ji potravinářskou fólií a vyčkejte, než vychladne. Jakmile dopečete korpus, odkrojte z něj zakulacený vrch a rozdělte ho na dvě poloviny. Pomažte je zevnitř mlékem.

5. KROK

Vychladnutý pudink prošlehejte a přidejte k němu změklé máslo pokojové teploty, to do směsi zašlehejte. Nyní můžete sestavit dort. Nejprve dejte do formy spodní korpus, na něj naneste všechen krém, posaďte na něj vrchní korpus a zakryjte dort potravinářskou fólií. Nechejte ho na tři až čtyři hodiny v lednici zatuhnout.

6. KROK

Po uplynutí této doby připravte polevu. Do hrnce dejte kakaový prášek, cukr, zakysanou smetanu i máslo. Za stálého míchání vše vaře do rozpuštění na mírném ohni. Hotovou polevu naneste na dort ze všech stran i z vrchu. Dle libosti jej dozdobte a můžete ho podávat, dobrou chuť!

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 909 hlasů
Nahlásit chybu
148 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty