Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Párky v bramborovém těstě

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Párky v bramborovém těstě - postup přípravy

Rychlá večeře pro milovníky párků? Děti jsou velcí milovníci párků, proč jim nepřipravit naprosto dokonalou alternativu k hot dogu? Bramborové těsto navíc zasytí a jedná se o plnohodnotnou večeři. Párky vybírejte s nejvyšším obsahem masa bez přidaných glutamátů a ostatních přidaných konzervačních látek a s nízkým obsahem soli, aby byly vhodné právě pro děti. Uvidíte, že tuhle večeři bude rodina milovat a péct budete bramborové hot dogy ob den!

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Brambory oškrábejte a dejte vařit do osolené vody s kmínem. Uvařené brambory rozšťouchejte pomocí mačkadla na brambory a nechte směs vychladnout.
Dejte šťouchané brambory do misky, přidejte mouku, osolte a opepřete, dodejte lžičku másla a dobře promíchejte.

Těsto rozdělte při 6 párcích na 12 částí. Párky rozpulte na dvě části a podle druhu párků odstraňte obal nebo kůži, u jemných párků nebo přírodních střívek není třeba odstraňovat. Položte párek doprostřed rozválené části těsta a pevně zabalte, aby párek při smažení nevypadl.

Rozpalte olej na pánvi a balíček s párkem osmažte ze všech stran. Po osmažení položte na papírovou utěrku, ta zajistí, aby se přebytečný olej vsákl. Následně potřete rajčatovou omáčkou, do které si mohou přidat milovníci česneku prolisovaný česnek, a podávejte jako teplou večeři s hořčicí nebo domácím dipem.

Tip na domácí dip k párkům

Domácí dip si můžete snadno vyrobit z majonézy nebo kysané smetany přidáním prolisovaného česneku a čerstvých bylinek, jako jsou bazalka nebo kopr. K párkům se také hodí medovovo-hořčičný dip, který si vytvoříte smícháním kelímku zakysané smetany a 1 lžíce dijonské hořčice, medu a chilli omáčky (sladké nebo pálivé dle preferencí), dochuťte lžičkou citronové šťávy a dobře promíchejte.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů